וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עובר לעליות קלות; צ'ק פוינט דוהרת קדימה בעלייה של כ-8%

30.3.2001 / 20:58

המגמה החיובית - הודות לדו"חות מרגיעים בנוגע לענקית האבטחה; מרקורי מוסיפה 6%; אטיוניטי מאבדת 20% בעקבות הדו"חות

גיא ימין
ltpgt
הנאסד"ק מצליח להתאושש עתה מה"טבילה" שנתן מתחת לרמת ה-1,800 נקודות. לאחר שכבר רשם ירידות של יותר מאחוז, התהפכה המגמה במניות הטכנולוגיה, והנאסד"ק מוסיף 0.5%. הדאו ג'ונס שומר על ערכים חיוביים כמעט לאורך כל היום, ובשעה זו הוא מוסיף 0.6%, כשמניות מגזר התעופה והבנקאות מסייעות בעליות.
lt/pgt

ltpgt
בזירה המאקרו כלכלית התפרסמו נתוני ההכנסה והצריכה האישית לחודש פברואר. אלו הצביעו על עלייה של 0.4% בהכנסה הפרטית, של 0.3% בצריכה. הנתונים גבוהים במעט מציפיות האנליסטים, ומהווים אינדיקציה מסוימת להיחלשות החששות ממיתון ארוך טווח בכלכלה האמריקאית. אם יש בנתונים כדי להשפיע במשהו על השווקים עתה, הרי שהם רק מגבירים את ההערכה כי הורדת ריבית לא צפויה לפני חודש מאי.
lt/pgt

ltpgt
אמש לאחר המסחר דיווחה חברת מיקרון (סימול: MU), יצרנית שבבי הזיכרון, על הפסד של סנט אחד למניה ברבעון הראשון בשל הורדות מחירים וביקושים דלים מצד יצרני המחשבים האישיים. הערכות קודמות הצביעו על הפסד של 3 סנט למניה, כך שלכאורה מצבה של מיקרון אינו רע כל כך, אך ירידה של 8% במכירות לעומת הרבעון המקביל מעוררת סימני שאלה לגבי ביצועיה ברבעונים הקרובים. מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOX) יורד בתגובה ב-3.7%.
ltbrgt
lt/bgtקומברס מאבדת את מה שהוסיפה אתמולltbgt
המסחר במניות הישראליות מתאפיין במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. צ'ק פוינט שנפלה אתמול ב-10.3%, מוסיפה עתה 7.7% למחיר של 48.8 דולר, המשקף לה שווי של כ-12.9 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
צ'ק פוינט מצליחה לשפר לאחר שאתמול נפגעה מהודעתה של מתחרתה בשוק אבטחת המידע, חברת סייפנט (סימול: SFNT). זו הודיעה כי בשל ביטולי הזמנות לא תעמוד בתחזיותיה לרבעון הנוכחי, ובתגובה קרסה המניה ב-62% אתמול, והיא ממשיכה בגלישה מטה של כ-13%היום.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני העריכו בעקבות המסחר אתמול כי החולשה שמפגינה סייפנט לא צפויה להעיב על תוצאותיה של צ'ק פוינט, והוסיפו כי ביטול הזמנות מצד הלקוחה סיסקו , המתחרה של צ'ק פוינט, הוא הגורם העיקרי לאזהרה.
lt/pgt

ltpgt
בפירסט יוניון סקיוריטיס העריכו אתמול כי צ'ק פוינט תעמוד בתחזית ההכנסות לרבעון הראשון, המסתכמת ב-142 מיליון דולר, ובתחזית הרווח של 28 סנט למניה, ואף עשויה לעקוף אותן. בבית ההשקעות רואים בחיוב את הודעת החברה השבוע, בדבר ארכיטקטורת הדור החדש שתאפשר אבטחת מידע במהירויות גבוהות יותר, והם מותירים את המלצת ה"קנייה" למניה על כנה.
lt/pgt

ltpgt
גם מרקורי מרכזת קניות והיא מוסיפה עתה 6% למחיר של 43 דולר. זו נחמה קטנה למשקיעים לאחר ירידות מצטברות של כ-19% ביומיים האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
מי שלא מצליחה לעלות היא קומברס שמאבדת 4.7% למחיר 56.5 דולר, ומוחקת בכך את העליות של אתמול. אתמול החל בית ההשקעות WR האמברכט לסקר את המניה עם המלצת "קנייה" לאור מעמדה האיתן בשוק שירותי הערך המוסף לספקיות תקשורת קווית ואלחוטית, וקבע את מחיר היעד למניה על 75 דולר, הגבוה בכ-33% ממחירה כעת.
ltbrgt
lt/bgt החברות הקטנות נפגעות מהדו"חותltbgt
עונת הדו"חות של הרבעון הראשון כבר בפתח, אך יש חברות ישראליות שמפרסמות את תוצאות הרבעון הרביעי רק עתה. כך attu מרכזת עניין במחזורים גדולים מהרגיל ומאבדת עתה 20% למחיר של כדולר, הרחק ממחיר שיא של כ-35 דולר שרשמה בחודש מארס האחרון. החברה דיווחה על ירידה של 50% ברווח הגולמי לעומת הרבעון המקביל, והעריכה כי תיאלץ לפטר כ-15% מכמות העובדים בחברה. ההפסד למניה ברבעון הרביעי (כולל הוצאות חד פעמיות) הסתכם ב-1.4 דולרים, לעומת 11 סנט בלבד ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
גם חברת אשד רובוטק, הנסחרת בנאסד"ק (סימול: ROBO) ובתל אביב, מרכזת עניין על רקע הדו"חות שפירסמה אתמול. החברה רשמה הכנסות של 15.6 מיליון דולר ב-2000, עלייה של כ-11% לעומת השנה החולפת. העלייה בהכנסות לא באה לידי ביטוי בשורת הרווח הנקי, בה רשמה 20 אלף דולר בלבד, לעומת כ-420 אלף דולר ב-1999. המניה מאבדת עתה 12.1% למחיר של 1.3 דולרים במחזור של פי 7 מהממוצע.
lt/pgt

ltpgt
בולטות נוספות: סרגון בירידה של 12.2% למחיר של 6.3 דולרים ופלוור שמוסיפה 8.8% למחיר של 5 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully