וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות הטכנולוגיה הכבדות מחקו חלק מירידות אתמול

30.3.2001 / 23:58

מניות השבבים רשמו ירידה בעקבות אזהרת רווח של סירוס לוג'יק; הנאסד"ק עלה ב-1.1%, הדאו ב-0.9%

רוני שוקן
ltpgt
בתום עוד יום מסחר תנודתי, במהלכו הידרדר הנאסד"ק מתחת לרף 1,800 הנקודות, שב המדד לעלייה של 1.1%. הדאו ג'ונס סגר בעלייה של 0.9%, לאחר ששמר על מגמה חיובית לאורך כל היום.
lt/pgt

ltpgt
היום פירסם משרד המסחר האמריקאי נתונים מאקרו כלכליים, לפיהם הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה בפברואר ב-0.3%, בהתאם לתחזיות האנליסטים, בהמשך לזינוק של 1% בינואר. רמת השכר עלתה בפברואר ב-0.4%, בעקבות עלייה של 0.5% בחודש לפני כן.
ltbrgt
lt/bgtהצריכה הפרטית בארה"ב מהווה שני שלישים מהתמ"גltbgt
משרד המסחר מסביר כי אחד הגורמים לעלייה התלולה בצריכה הפרטית הוא היקף מכירות גבוה של יצרניות הרכב. ממחקר סטטיסטי שערכה חברת Bloomberg News עולה כי מדד הצריכה הפרטית עשוי לעלות השנה ב-3.5%-3%. הכלכלנים מציינים כי על אף ההאטה, עולה שכר העובדים במשק האמריקאי ובעקבותיו גוברת הצריכה הפרטית. הצריכה מהווה שני שלישים מהתמ"ג של הכלכלה הגדולה בעולם.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי אחת הסיבות לשינויים המתונים היא שהמשקיעים מחכים לפרסום מדד מנהלי הרכש (NAPM) ביום שני.
lt/pgt

ltpgt
חברת ג'נרל אלקטריק עלתה היום ב-1.1% לאחר שהודיעה על רכישת Franchise Finance (סימול FFA) תמורת 2.1 מיליארד דולר, מתוכם 1.4 מיליארד יינתנו לבעלי המניות, ו-700 מיליון דולר ישמשו לכיסוי חובות.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית המוליכים למחצה סירוס לוג'יק (סימול CRUS) הודיעה כי לא תעמוד בתחזיות הרווחים במחצית השנה הקרובה. הרווח למניית סירוס לוג'יק ברבעון הכספים הרביעי המסתיים ב-31 במארס, צפוי להיות בין 4 ל-8 סנט לעומת תחזיות האנליסטים ל-25 סנט למניה. הרווח למניה בשנת 2001 צפוי להגיע ל-74-70 סנט לעומת התחזית ל-90 סנט. אינטל MRQ-10003622 ירדה באחוז, אפלייד מטריאלס (סימול AMAT) ירדה ב-4.7% ונשונל סמיקונדקטור (סימול NSM) ירדה ב-4.6%.
lt/pgt

ltpgt
על אף שהרווח הצפוי יהיה קטן ב-84%-42% מהתחזיות, יום המסחר הראשון אחרי פרסום אזהרת הרווח עבר בהצלחה יחסית, והחברה ירדה רק ב-4%.
lt/pgt

ltpgt
מגזר השבבים סבל היום מירידות, אותן הובילה חברת מיקרון (סימול MU) עם ירידה של 8.2%. מיקרון, המייצרת שבבי זיכרון, דיווחה על הפסד של סנט אחד למניה ברבעון הראשון. התחזיות אומנם הצביעו על הפסד של 3 סנט למניה, אך נראה כי הירידה במכירות בשיעור של 8% לעומת הרבעון הראשון של שנת 2000 היתה הנתון שעשה את ההבדל.
lt/pgt

ltpgt
אחת החברות שבלטה היום בעליות חדות היתה TheStreet.com (סימול TSCM). החברה, בעלת אחזקת מיעוט ב-TheMarker.com, מפעילה אתר אינטרנט המספק חדשות כלכליות. היום הודיעה החברה כי היא תגבה כסף עבור קריאת המאמרים של שניים מבכירי הכותבים בה: ג'יימס קריימר והרב גרינברג.
lt/pgt

ltpgt
היום רשמה המניה קפיצה של 25%, נתון חיובי במיוחד אם מביאים בחשבון שחברות אינטרנט רבות שניסו לעשות הסבה לשירותים מבוססי-תשלום נתקלו בתגובות צוננות של משקיעים.
ltbrgt
lt/bgt סיסקו ולוסנט תיקנו את הירידות של אתמולltbgt
יצרנית ציוד האינטרנט הגדולה בעולם סיסקו , שירדה אתמול ב-3.2%, והוסיפה לרדת במסחר שלאחר הסגירה, תיקנה היום בעלייה של 3.7%. יורדות נוספות מאתמול שעלו היו לוסנט MRQ-10003648, שנפלה אתמול ב-8.7% והיום הוסיפה 6.3%, ו-JDS יוניפייז, שאיבדה אתמול 12.1%, והיום תיקנה ב-5.4%.
lt/pgt

ltpgt
חברה נוספת שריכזה היום עניין הייתה יצרנית התוכנה בתחום המדיה, רילנטוורקס (סימול RNWK), שהודיעה כי היא מנהלת מו"מ עם שלוש חברות תקליטים מובילות על הפעלת שירות הורדת קבצי מוסיקה בתשלום למנויים. כך דיווח היום ה"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
אנשים המקורבים לשיחות אמרו כי שלוש החברות הן וורנר מיוזיק גרופ של AOL-טיים וורנר 10003651-MRQ , חברת BMG Entertainment של חברת המדיה הגרמנית ברטלסמן ו-EMI גרופ - החולשות יחדיו על כ-40% משוק המוסיקה העולמי. למרות שההסכם עדיין אינו סופי, המניה קפצה היום ב-10.8%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully