וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ICTS: הפסד של 5 מיליון דולר ברבעון הרביעי עקב הנפילה במניות גילת תקשורת

31.3.2001 / 11:55

הפחיתה כ-8 מיליון דולר בגין הנפילה במחיר המניות של גילת וסיימה את שנת 2000 עם רווח של 1 מיליון דולר לעומת רווח של 2.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה

אילן מוסנאים
ltpgt
חברת אי.סי.טי.אס (ICTS), שבשליטת קבוצת לידן של עזרא הראל, פירסמה אתמול את תוצאותיה לשנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
החברה, העוסקת באבטחת טיסות ושדות תעופה ונחשבת לבעלת מומחיות ברמה עולמית בתחום זה, דיווחה ברבעון הרביעי על עלייה קלה של כ-7% בהכנסות ל-38.7 מיליון דולר, ועל מעבר להפסד של כ-5 מיליון דולר מול רווח של 1 מיליון דולר ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
החברה מסרה כי ההרעה בתוצאותיה התפעוליות נגרמה כתוצאה מהשקעות שביצעה בהקמת המערך שלה באירופה וכתוצאה מדחייה של הזמנות ברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת ה"מכה" הקשה ביותר נחתה על החברה מכיוון אחזקותיה בגילת תקשורת , שמחיר מניותיה צנח במהלך השנה בעשרות אחוזים, ואילץ את ICTS לבצע הפרשות לירידת ערך בהיקף של 8.1 מיליון דולר. הפרשות אלו מחקו למעשה רווח של 6.8 מיליון דולר שהחברה רשמה בתחילת 2000 בגין מכירת מניותיה בחברת ג'ון ברייס .
lt/pgt

ltpgt
את האחזקה במניות גילת תקשורת, קיבלה החברה תמורת אחזקותיה (כ-60%) בחברת ג'ון ברייס הדרכה, שנמכרה לגילת תקשורת בעסקת החלפת מניות. ICTS רכשה את ג'ון ברייס מידי כונס נכסים לפי שווי של 4 מיליון דולר, ומכרה את אחזקותיה לגילת בסוף 1999 לפי שווי של 18 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
את שנת 2000 סיימה החברה, שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 36 מיליון דולר, עם רווח של 1.1 מיליון דולר במחזור הכנסות של 147.4 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 2.3 מיליון דולר והכנסות של 134.8 מיליון דולר ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
ברבעון הפותח של 2001 החברה, שפעילה בכ-90 שדות תעופה ברחבי העולם, תרשום רווח הון של כ-30 מיליון דולר ממכירת 45% ממניות החטיבה האירופית שלה לחברת Civas Civil Aviation Security Services. עסקה זו היא החלק הראשון בהסכם בין שתי החברות ובהמשך תרכוש Civas את יתרת השליטה בחטיבה האירופית, ובסך הכל תשלם ל-ICTS סכום של 100 מיליון דולר שיניבו לחברה רווח הון של כ-75 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
שווי השוק הנמוך לפיו נסחרת החברה נובע מהיעדר עניין משקיעים במניה, שפועלת בתחום לא אטרקטיווי יחסית. מחזור המסחר היומי במניות החברה מגיע לאלפים בודדים של מניות, והיום נאמד מחירה ב-5.8 דולרים לאחר שכבר עמדה בשנה האחרונה במחיר של 10 דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully