וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממשלת בריטניה מתחה ביקורת על גולדמן סאקס בשל חלקו בהתמוטטות האימפריה של מקסוול

31.3.2001 / 10:56

דו"ח של משרד המסחר הבריטי טוען כי הבנק היה שותף למניפולציות בשוק המניות, ומאשים גם את בנו של מקסוול, קווין

סוכנויות הידיעות
ltpgt
ממשלת בריטניה פירסמה דו"ח המבקר את בנו של רוברט מקסוול ואת גולדמן סאקס, בשל חלקם בהתמוטטות אימפריית המדיה של מקסוול לפני עשור.
lt/pgt

ltpgt
העבודה על הדו"ח החלה ב-1992, לאחר מותו של מקסוול בתאונת שיט באוקיינוס האטלנטי. עסקיו של מקסוול התמוטטו לאחר מכן, וסכום של יותר מ-700 מיליון דולר נעלם מקרנות פנסיה של עובדיו.
lt/pgt

ltpgt
בנק ההשקעות הידוע, לפי הדו"ח שפירסם משרד המסחר והתעשייה של בריטניה, נושא באחריות ניכרת לכך שרוברט מקסוול עשה מניפולציות בשוק המניות. בנו, קווין מקסוול, סופג ביקורת על כך שהוא נושא באחריות כבדה לארועים שהובילו להתמוטטות עסקי המשפחה.
lt/pgt

ltpgt
הדו"ח מציין כי קווין מקסוול, בנו של רוברט, סייע לאביו בניצול לרעה של קרנות הפנסיה כדי לסייע לחברת מקסוול קומיוניקיישנס - החברה לוותה כספים מקרנות הפנסיה ללא בטחונות. כמו כן ידע לכאורה קווין מקסוול כי אביו לא דיווח על מעשים אלה בדו"חות.
lt/pgt

ltpgt
לדברי הדו"ח, מעשים אלה לא עולים בקנה אחד עם הנוהג המקובל בהלוואת מניות, ומסיק כי "התנהגותו של קווין מקסוול היתה בלתי נסלחת". קווין מקסוול ואחיו איאן זוכו ב-1996 מאשמת מעילה ב-35 מיליון דולר מקרן הפנסיה של מקסוול.
lt/pgt

ltpgt
חלקו של גולדמן סאקס בפרשייה קשור למניפולציה של שוק המניות בעסקות הנפקת קבוצת העיתונים "מירור". הבנק אומנם זוכה מאשמה בחקירה הפלילית שהתנהלה בעקבות מותו של מקסוול האב, אולם נקנס ב-240 אלף דולר בשנת 1993 בשל הפרת חוקי ני"ע בבריטניה. שנתיים אחרי כן הגיע גולדמן סאקס, יחד עם ליהמן ברדרס וחברת רו"ח קופרס אנד לייברנג לפשרה לפיה שילמו 430 מיליון דולר לנאמנים של קרנות הפנסיה של מקסוול.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully