וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פשרה: אמיקום תקבל חזרה השקעתה בצ.מ.מ - 8.3 מ' ד'

1.4.2001 / 21:04

אמיקום תחזיר את המניות והאופציות של צ.מ.מ שקיבלה בתמורה להשקעתה. הסדר הפשרה יובא היום לאישור ביהמ"ש המחוזי בת"א

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת אסף ברגרפרוינדltbgt

נחתם הסכם פשרה בין חברת ההשקעות אמיקום לחברת צ.מ.מ, שבבעלות איש העסקים ניסים צור. על פי ההסכם, תוחזר לאמיקום מרבית השקעתה בצ.מ.מ, בעוד שאמיקום תחזיר את המניות והאופציות של צ.מ.מ שקיבלה בתמורה להשקעתה. הסדר הפשרה יובא היום לאישור שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, עופרה צ'רניאק.
lt/pgt

ltpgt
צ.מ.מ, שיוצגה על ידי עוה"ד חגי אשלגי ואייל רוזובסקי ממשרד עורכי הדין חיים צדוק, הגיעה להסדר הפשרה עם אמיקום לאחר שהאחרונה הגישה נגדה ונגד מנהלי החברה, בני הזוג ניסים וגילה צור, תביעה אזרחית על סך 8.3 מיליון דולר. בכתב התביעה שהוגש לפני חודש וחצי, טענה אמיקום כי בסוף 2000 השקיעה 8.3 מיליון דולר ברכישת מניות צ.מ.מ מבני הזוג צור בהתבסס על מצגי שווא, תרמית, הונאה וזיוף.
lt/pgt

ltpgt
בתביעה נכתב כי בני הזוג טענו שצ.מ.מ פיתחה ומחזיקה בזכויות הבלעדיות על שבב טלפוניה ייחודי הנמכר לצרכנים ברחבי העולם, שמאפשר ביצוע מגוון יישומים רב באמצעות מכשיר הטלפון. אמיקום טענה בכתב התביעה כי התברר, בדיעבד, שאין בידי צ.מ.מ שבב מקורי וייחודי, וכי השבב שבו היא משתמשת הוא מתוצרת חברת פיליפס.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות הגשת התביעה נעצר ניסים צור על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בחשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה וזיוף. צור שוחרר בערבות, אך חוקרי מס הכנסה הוציאו נגדו צו עיכוב יציאה מישראל בשל החשד כי העביר את הכספים שקיבל מאמיקום לחשבונות בשווייץ, בלי לדווח על כך למס הכנסה.
lt/pgt

ltpgt
על פי הסכם הפשרה, מתבטלת ההתקשרות העסקית בין צ.מ.מ לאמיקום; אמיקום תקבל בחזרה 8.3 מיליון דולר, ותשיב לצ.מ.מ ולצור את המניות והאופציות שקיבלה בחברה. מתוך 8.3 מיליון דולר, צ.מ.מ תשיב לאמיקום 6 מיליון דולר ובני הזוג צור ישיבו 2.3 מיליון דולר, אותם קיבלו מאמיקום בתמורה למניותיהם בצ.מ.מ.
lt/pgt

ltpgt
מהסכם הפשרה עולה כי יתרת המזומנים ברשות צ.מ.מ כיום היא כ-3.6 מיליון דולר. על הכספים האלה הוטל עיקול על ידי אמיקום בעת הגשת התביעה האזרחית. במסגרת הסדר הפשרה יוסרו העיקולים שהוטלו על חשבונות צ.מ.מ; מתוך החשבונות המעוקלים יוקצו 638 אלף דולר לתשלום חובות צ.מ.מ לספקי החברה ולעובדיה ו-3 מיליון דולר יועברו לאמיקום.
ltbgt
הפרשה שנתית של 4% מההכנסות
lt/bgt
מיליון דולר יועברו לאמיקום במשך 6 השנים הקרובות באמצעות הפרשה שנתית של 4% מהכנסות צ.מ.מ. על פי ההסכם, צ.מ.מ יכולה לבצע פירעון מוקדם של החוב אם תצליח להעביר לאמיקום, בתוך שנתיים ממועד חתימת ההסכם, 1.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הסכם הפשרה גם קובע כי אם צ.מ.מ תבצע גיוס הון תהיה אמיקום זכאית לקבל 20% מהסכום.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully