וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תום מרחיבה את הפעילות באנגליה: רכשה נכס תמורת כ-130 מיליון שקל

1.4.2001 / 11:19

הרכישה נעשתה על ידי חברה מוחזקת; מדובר במרכז הפצה המושכר לרשת המרכולים Tesco תמורת שכר דירה שנתי של כ-11 מיליון שקל

ליאור כגן
ltpgt
חברת ההשקעות תום השקעות , שבשליטת צבי בירן, מרחיבה את פעילותה באנגליה. החברה מדווחת כי חברה זרה, המוחזקת על ידה בשיעור של 40%, חתמה על הסכם לרכישת נכס ב-Hinckley שמרכז אנגליה, תמורת כ-130 מיליון שקל. מדובר במרכז הפצה בשטח של כ-29 מ"ר, הבנוי על מגרש בשטח של כ-68 דונם.
lt/pgt

ltpgt
הנכס מושכר למשך ה-22 השנים הבאות לרשת המרכולים Tesco, הרשת הגדולה בבריטניה, תמורת שכר דירה שנתי של כ-11 מיליון שקל. שכר הדירה כפוף לשינוי פעם בחמש שנים, והוא יכול לעלות או להישאר ללא שינוי.
lt/pgt

ltpgt
תום מדווחת כי החברה שרכשה את הנכס סיכמה על קבלת מימון בסך של כ-110 מיליון שקל. הלוואה זו תוחזר במשך כ-23 שנים. ההון העצמי שיושקע ברכישה מסתכם בכ-18 מיליון שקל, וחלקה של תום עומד על כ-7.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
תום הינה חברת השקעות העוסקת בייעוץ כלכלי, השקעה בחברות, השקעה בנדל"ן מניב בארץ ובחו"ל, ובפעילות בשוק ההון (באמצעות חברת איכות שוקי הון). תום סיימה את שנת 2000 עם רווח גדול של 51.1 מיליון שקל, שרובו מיוחס למימוש מניות ואיו , אשר הניב לחברה רווח של 48.6 מיליון שקל ב-2000. מכירת נכס בלונדון הניבה לחברה רווח נוסף של 8 מיליון שקל. תום נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-25 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully