וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזם השיחות הבינ"ל של קרדן בארה"ב נסגר וגרר מחיקות ברבעון הרביעי

1.4.2001 / 11:18

קרדן השקעות סיימה את הרבעון הרביעי עם הפסד של 12 מיליון שקל, שלא מנע ממנה לעבור לרווח שנתי של 24 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
בדומה למגמה שאפיינה את חברות ההחזקה ברבעון הרביעי, גם בקבוצת קרדן השקעות נרשם הפסד נקי בשורה התחתונה. קרדן, הנשלטת על ידי אבי שנור ויוסף גרינפלד, סיימה את הרבעון הרביעי של השנה עם הפסד נקי של 12.5 מיליון שקל. בסיכום שנתי עברה קרדן לרווח שנתי של 24 מיליון שקל לעומת הפסד של 11.6 מיליון שקל שנרשם ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
ניתוח מגזרי הפעילות של קרדן מראה, כי המגזר הרווחי ביותר בקרדן נכון לעתה הוא מגזר הנדל"ן, שסיפק לחברה רווח שנתי נקי של 33 מיליון שקל, מתוך זה 2.5 מיליון שקל ברבעון הרביעי. קרדן פועלת בתחום הנדל"ן באמצעות החברה הבת, קרדן נדל"ן .
lt/pgt

ltpgt
המגזר המפסיד ביותר בקרדן היה מגזר התקשורת, שגרם להפסד שנתי של 16.6 מיליון שקל, מזה 4.8 מיליון שקל ברבעון הרביעי. הסיבות להפסד נעוצות בהפסדים של מספר חברות סטארט אפ הפועלות בתחום התקשורת, שמאוחדות בדו"חות קרדן.
lt/pgt

ltpgt
אולם, הסיבה העיקרית להפסד נעוצה במיזם השיחות הבינ"ל שהפעילה קרדן בארה"ב, בשיתוף פעולה עם משקיע מקומי. ברבעון הרביעי של השנה הוחלט על סגירת המיזם.
lt/pgt

ltpgt
יצחק גרוסמן, מנכ"ל משותף בקרדן, אומר כי החברה רשמה הפסדים מתמשכים, אבל הקש ששבר את גב הגמל במקרה זה, היה העובדה שחברות השיחות הבינ"ל הגדולות בארה"ב החלו להוריד מחירים לשיחות למדינות העולם השלישי. תחום השיחות למדינות אפריקה ואסיה היה עיקר התחום בו פעל המיזם המשותף, שניצל יתרון יחסי. משבוטל היתרון היחסי, הוחלט להפסיק את פעילותה של החברה המפסידה.
ltbrgt
lt/bgtבקרדן אופטימיים בקשר ל-ltbgtYES
גרוסמן אומר, כי ייתכן שברבעון הראשון של השנה תבצע קרדן עוד מספר מחיקות בסכומים לא מהותיים כתוצאה מהמיזם הכושל.
lt/pgt

ltpgt
פעילות התקשורת של קרדן כוללת גם את החזקת השלוחה הישראלית של חברת INFONET, העוסקת בתקשורת נתונים. זו סיימה את השנה החולפת עם רווח נקי של כמיליון ורבע שקל.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, מחזיקה קרדן ב-6.25% ממניות חברת הלוויין YES, שלא השפיעו על הדו"חות הכספיים של החברה. גרוסמן אומר, כי עד כה השקיעה קרדן למעלה מ-10 מיליון דולר ב-YES. לדבריו, בקרדן אופטימיים בכל הקשור ל-YES, במיוחד לאור העובדה שבחברה הולך ומתגבש מספר נאה של מנויים. גרוסמן מציין, כי הניהול החדש ב-YES בא לידי ביטוי, בין היתר, בקצב ההתקנות הגבוה של החברה.
lt/pgt

ltpgt
מגזר המסחר של קרדן הניב לה רווח שנתי של 5.6 מיליון שקל. הפעילות הדומיננטית של קרדן בתחום זה היא באמצעות סוכנות הרכב UMI, יבואנית אופל ושורה של מכוניות אמריקאיות, לישראל. UMI הגדילה את רווחיה במהלך השנה החולפת ל-46 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 16 מיליון שקל ב-1999. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-1.616 מיליארד שקל.
lt/pgt

ltpgt
גם מגזר השירותים הפיננסיים של קרדן הניב הפסד שנתי של 4.3 מיליון שקל. ההפסד נובע מאיחודן לראשונה של חברות ביטוח מזרח אירופיות. את ההפסד מיתנה קרדן הון (לשעבר החברה המרכזית לניירות ערך) שהרוויחה בשנה החולפת 6.2 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully