וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וויליאמס קפיטל גרופ: מגזר חברות התוכנה לאינטרנט ייחלש ברבעון הקרוב, אך בקווב תצליח לקלוע לתחזיות

1.4.2001 / 11:52

מותירים למניה המלצת "החזק"; מגדירים כנכונה את החלטת החברה להתמקד גם בעסקות קטנות; מעריכים שגם מרימבה, המתחרה, תעמוד בתחזיות

גתית פנקס
ltpgt
בסוף השבוע פירסם בית ההשקעות וויליאמס קפיטל גרופ (WCG) דו"ח על חברות המתמחות בתוכנות לאינטרנט, לקראת פרסום תוצאות הרבעון הראשון. בדו"ח מתריעים האנליסטים מפני חולשה שעלולות לחוות מספר חברות, לנוכח העובדה שהירידה בתקציבי ה-IT בארגונים היא חמורה מאוד - "יותר משחשבנו". הזווית הישראלית בדו"ח היא חברת בקווב 10003193-MRQ, שלגביה האנליסטים אינם משנים את תחזיותיהם או את ההמלצה למניה.
lt/pgt

ltpgt
לדברי האנליסטים, בעבר ניתן היה לתרגם את ה-Pipeline של החברות השונות להסכמים חתומים ביבטחון מלא, אולם כיום, גם אם אצל חברות מסוימות הוא חזק, אין ערובה שהוא אכן יתורגם לעסקות. "ההוכחה הטובה ביותר אולי היא הכרזותיהן של החברות אורקל 10003603-MRQ וטיבקו (סימול TIBX) כי הרבעון שהסתיים בפברואר יהיה חלש, וזאת למרות שלאור ה-Pipeline החזק נראה היה שהרבעון יהיה טוב", אומרים האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
"אנו מעריכים שמספר לא מבוטל של חברות תוכנה אותן אנו מכסים ייתקלו בבעיה דומה לזו של אורקל וטיבקו", אומרים ב-WCG, ומורידים המלצות לחברות כמו ברודויז'ן (סימול BVSN) , אך מותירים את התחזיות לבקווב בעינן.
ltbgt
בקווב: הסימנים התחילו ברבעון הרביעי
lt/bgt
לדבריהם, כבר ברבעון הרביעי של 2000 הרגישה בקווב, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 86 מיליון דולר, את ההשפעות של הידוק החגורה התקציבית של לקוחותיה, ופירסמה אזהרת רווח. היא אף הבינה שלא תוכל לשחזר את ההצלחה של כל העסקות הגדולות אותן סגרה בחודשים האחרונים ושהקפיצו את המכירות שלה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות זאת, החברה שינתה את העוגן העסקי שלה, וכיום היא מתאמצת להשיג חוזים קטנים יותר, לפעמים אפילו ברמה המחלקתית או האגפית, ששם יש יותר עצמאות תקציבית. גישה זו של בקווב מוגדרת על ידי WCG כ"נכונה".
lt/pgt

ltpgt
בקווב מפתחת ומשווקת תוכנות להעברת מידע בארגון באמצעות רשת האינטרנט - תוכנות המבוססות על טכנולוגיית הדחיפה (PUSH) . כך, הגולש המחובר לאינטרנט מקבל למחשבו מידע מערוצי מידע שונים, מבלי להמתין זמן רב עד שהמידע יגיע אליו.
lt/pgt

ltpgt
החברה מספקת פלטפורמת העברת מידע ועדכון בתוך ארגונים גדולים, העובדים במספר רב של סניפים, וכן לארגונים העובדים מול לקוחות און-ליין. להערכת בית ההשקעות, מחירה של עסקה ממוצעת של בקווב, שעמד בעבר על 400-300 אלף דולר, יירד ברבעון הקרוב.
ltbgt
גם מרימבה, מתחרתה של בקווב, תעמוד בתחזיות
lt/bgt
כעת מעריכים ב-WCG כי ההפסד של בקווב למניה יהיה 11 סנט, לעומת הפסד של 12 סנט למניה ברבעון הקודם ושל 5 סנטים למניה ברבעון המקביל. ההכנסות של החברה צפויות להסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-8.19 מיליון דולר - עלייה של כ-16% מהכנסות הרבעון הקודם וירידה של כ-8% מהכנסות הרבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
ההמלצה למניית בקווב נותרת "החזק" - המלצה זהה לזו של מתחרתה, מרימבה (סימול MRBA) . לדברי בית ההשקעות, מעבר לקשיים בהן נתקלות כל חברות התוכנה לאינטרנט, מרימבה נתקלת בבעיה ספציפית לה, והיא שמוצריה של מרימבה אינם מוכרים יחסית. היא אומנם שכרה אנשי שיווק ומכירות בצורה מאסיווית, "אך בינתיים רק עם הצלחה מועטה בהגברת המודעות בשוק למוצריה ופתרונותיה", אומרים ב-WCG. שווי השוק של מרימבה הוא 84 מיליון דולר.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully