וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מלאו כיסי בתלושים

1.4.2001 / 12:01

מתנות הפסח בהיי-טק: ערסל, תלושים וחופש מרוכז

עינב בן יהודה
ltpgt
אחת השאלות שמאפיינות את חג הפסח, מיד אחרי השאלה "איפה אתם עושים את הסדר?", היא "אז מה קיבלתם לחג?". בארץ כמעט כל מקום עבודה נוהג להעניק לעובדים מתנות בשני מועדים: פסח וראש השנה. לכן ניתן להבין את אכזבתם של עובדי נורטל בעקבות החלטת ההנהלה לבטל את השי לפסח. שי, שעלותו לחברת הענק היה אמור להגיע לכ-50 אלף דולר, בוטל במסגרת תוכנית קיצוצים אותה החליטה החברה להפעיל, כחברות רבות נוספות.
ltbrgt
lt/bgtתלושים פלוסltbgt
רוב חברות ההיי-טק נוהגות להעניק לעובדיהן תלושי קנייה לחג הפסח, אך ישנן חברות שנוהגות לצרף לתלושים מתנה נוספת.
lt/pgt

ltpgt
עובדי חברת אפסטרים יקבלו השנה תלושים בשווי של 450 שקל ומדריך מפה נופש וטיול. עובדי מטאלינק יקבלו 400 שקל בתלושים, ספר טיולי אוכל ומסעדות, וספר נוסף לטיולים בארץ ישראל. 70 עובדי איזיצ'יפ טכנולוגיות יקבלו תלושים בשווי 450 שקל ומתנה בשווי 100 שקל. המתנה לעובדים היא צנצנת גבוהה לפסטה מלאה בפרילינים ויין. מהחברה נמסר כי העובדים קיבלו מתנה באותו סכום גם בשנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
בקבוצת מלם יקבלו כ-900 עובדי חברה תלושים בשווי 500 שקל. הדוברת, דבורית סער גן-מור, אומרת כי השי הגדול ניתן בפסח, כאשר בראש השנה מחלקת החברה לעובדים תלושים בשווי של כ-200 שקל.
lt/pgt

ltpgt
חברת Appswing הפועלת באזור התעשייה טרדיון, במשגב שבצפון, תחלק לעובדים תלושים בשווי 500 שקל, בקבוק יין ושוקולד. Surf Communication Solutions תחלק לעובדים תווי שי בסך 400 שקל ומתנות נוספות: ערסל ליחיד, כרית חום לחימום במיקרוגל עשויה מכוסמת ומכשיר מסאג' אישי. ב-Mango DSP יקבלו העובדים תווי שי בסך 350 שקל והגדה לפסח.
lt/pgt

ltpgt
330 עובדי יעל תוכנה ומערכות יקבלו השנה מתנות בשווי של 600 שקל. העובדים יוכלו לבחור מתוך מבחר מתנות או "להסתפק" בתלושי שי. מהחברה נמסר כי למרות המצב בשוק, השנה החליטו להגדיל את השי לפסח לאחר שבשנה שעברה עמד על 450 שקל.
lt/pgt

ltpgt
ADC ישראל ערכה לעובדיה תערוכת מתנות לקראת פסח, במסגרת התערוכה נפתח בחברה אולם לתצוגת המתנות, והעובדים יכלו לבחור מתנה מתוך 33 אפשרויות. מהחברה נמסר כי שווי המתנות לחג מגיע לכ-600 שקל לעובד. המתנות אותן הציעו בחברה לעובדים נעו מציוד חשמלי ועד לאופני הרים מקצועיות. עובד שלא מצא מתנה לטעמו קיבל את האפשרות לבחור אחד משלושה סוגי תלושי קנייה בגובה השי. "מבדיקה שעשינו המתנות שבוחרים העובדים נבחרות משתי סיבות עיקריות: מוצרים שהתכוונו לרכוש בכל מקרה או מתנות המיועדות להעלאת איכות החיים, כמו טלוויזיה בעלת מסך גדול יותר", אומרת עיינה קילשטיין, מנהלת רווחה בחברה.
lt/pgt

ltpgt
במיסטיקום יתחילו את חגיגת חג הפסח באירוע הרמת כוסית לכבוד החג עם בני המשפחה, שיכלול גם פעילויות גיבוש שונות. בסופו של האירוע יחולק משחק חשיבה. בנוסף, יקבלו העובדים מגש עץ עבודת יד בשילוב מפצח אגוזים ותווי שי בסך 500 שקל.
ltbrgt
lt/bgtמנצלים את חול המועדltBgt
לא כל החברות מסתפקות בהענקת מתנות לעובדים. עמותת אלפון - ELFUN, המופעלת בהתנדבות ע"י עובדי ג'נרל אלקטריק 10003650-MRQ בישראל, גייסה מעובדי החברה לקראת החג למעלה מ-10,000 שקל עבור חלוקת מזון למשפחות נזקקות באזור טירת הכרמל וחיפה. העמותה העבירה את הסכום לידי העובדים הסוציאלים של המחלקה לשירותים חברתיים של עיריית טירת הכרמל, שיהיו אחראים לחלק סל מצרכים בסיסי (הכולל: יין, מצות, סוכר, שמן, שוקולד וכו') לכ-500 משפחות.
lt/pgt

ltpgt
ארגונים רבים נוהגים להוציא את העובדים לחופש בחול המועד או לקצר את יום העבודה לחצי. נוהג זה שהיה בעבר נחלתם של גופים ממשלתיים, חילחל בשנים האחרונות גם לחברות ההיי-טק, וכיום יותר ויותר חברות משביתות את פעילותן למשך שבוע חול המועד או למספר ימים.
lt/pgt

ltpgt
חברת הרמוניקום מעודדת את עובדיה לנצל את ימי החופש לטיולים בחיק הטבע. החברה מציעה לעובדים לבחור בין ערכת "קמפינג ים" הכוללת: כסאות נוח, תיק חוף, מזרן ים, מחצלת גדולה ומגבת שש-בש, לבין ערכת "קמפינג יבשה" הכוללת תיק גדול נישא על גלגלים המכיל מערכת כלי תפירה, מגהץ ומייבש שער. ברשימת המתנות ניתן למצוא גם אוהל קמפינג גדול, ערכת גזיה ופנסים.
lt/pgt

ltpgt
בחברת אינובידה לאחר הרמת כוסית לכבוד החג, יציידו את העובדים בתלושי קנייה ומתנה נוספת לחג וישלחו את העובדים לארבעה ימי חופש בחיק המשפחה. גם בחברת סיסטמטיקס יוכלו העובדים לנצל את כל ימי החג לטיולים ואירועים משפחתיים מאחר שהחברה כולה יוצאת, כמדי שנה, לחופשה מרוכזת. באינטרסיסטמס יוכלו לנצל בימי החופש את הבונוס הכספי אותו יקבלו העובדים כמתנה לחג.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully