וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק ההון היכה באקירוב ללא רחם: הפסד של 52 מיליון שקל ממחיקות בניירות ערך

1.4.2001 / 12:10

בנוסף למחיקות בנט2וויירלס, מחק אקירוב 30 מיליון שקל על הפסדים בני"ע; קבוצת אלרוב הפסידה ברבעון הרביעי כ-38 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
יזם הנדל"ן, אלפרד אקירוב, בעל השליטה בקבוצת אלרוב , מפורסם בכך שהיה בין הראשונים שהבינו את הפוטנציאל הטמון בהשקעות בהיי-טק, והקים את קרן ההון סיכון המצליחה, טכנורוב. לאחר הרבעון הרביעי של 2000 סביר להניח שאקירוב מכיר גם את הצד השני של המטבע.
lt/pgt

ltpgt
אלרוב נדל"ן ומלונאות (לשעבר אלקנית), המשמשת כזרוע הנדל"ן של קבוצת אלרוב, מדווחת היום על מחיקה של 51.7 מיליון שקל בשנת 2000, מזה 50 מיליון שקל ברבעון הרביעי, כתוצאה מירידת ערך של ניירות ערך.
lt/pgt

ltpgt
את הנזק העיקרי לאלרוב גרמה ההשקעה הכושלת (לפי שעה) בחברת הסטראט אפ ג'יגמי, לשעבר נט2וויירלס. אלרוב נדל"ן ומלונאות השקיעה כ-20 מיליון שקל בגיוס הון פרטי שערכה ג'יגמי, אותם נאלצה למחוק בשל מצבה הפיננסי הקשה של ג'יגמי.
lt/pgt

ltpgt
אקירוב ואלרוב מעורבים בתקופה האחרונה במשפט נגד ג'יגמי והיו"ר שלה, דוד רובנר, לאחר שלטענת החברה, ביצעה את ההשקעה בגלל מצג שווא שהציג לה רובנר. התביעה מתבררת בימים אלה בבית המשפט.
lt/pgt

ltpgt
אבל גם בלי ההרפתקה בג'יגמי, אלרוב נדל"ן מחקה כ-31.5 מיליון שקל כתוצאה מירידת ערך של ניירות ערך סחירים שברשותה. המחיקה הגדולה הובילה את אלרוב נדל"ן ומלונאות לרשום הפסד גדול של 43.8 מיליון שקל בדו"חות הרבעון הרביעי של 2000.
lt/pgt

ltpgt
לא רק השורה התחתונה של אלרוב שחורה, גם שורת ההכנסות מציגה תמונה עגומה למדי. הכנסות אלרוב נדל"ן ומלונאות ברבעון הרביעי של 2000, הסתכמו ב-28.6 מיליון שקל לעומת הכנסות של 44.04 מיליון שקל ברבעון השלישי. עיקר הירידה בהכנסות החברה נובע מירידה חדה בהכנסות מלון הילטון בירושלים, שצנחו ל-12.4 מיליון שקל ברבעון הרביעי, לעומת הכנסות של 28 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2000.
lt/pgt

ltpgt
ההפסדים הגדולים של אלרוב נדל"ן ומלונאות נותנים כמובן את אותותיהם בחברה האם, אלרוב. אלרוב סיימה את הרבעון הרביעי של השנה עם הפסד של 38 מיליון שקל, בדרך לרווח של 31.54 מיליון שקל שרשמה בשנה כולה. מדובר בגידול של 30% ביחס לרווח הנקי שרשמה הקבוצה ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות אלרוב בשנה כולה צמחו ל-391 מיליון שקל, גידול של 100% לעומת ההכנסות שנרשמו ב-1999. עיקר הגידול נובע מעלייה בסעיף מכירת דירות חדשות. זאת, בגין הכנסות ממכירת דירות בפרויקט מגדלי צמרת, הנבנים בסמוך לבית החייל בתל אביב. הפרויקט כולל 3 מגדלים המתנשאים לגובה של 34 קומות כל אחד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully