וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפ-שר, חברה בת של אפריקה ישראל, מכרה לבנק לאומי את זכויותיה בפרויקט ק.ש.ב ב-243.7 מיליון שקל

1.4.2001 / 12:19

רווח ההון הצפוי לאפריקה ישראל כתוצאה מהעסקה - כ-65 מ' ש'; תמורת המכירה תשמש למימון דיווידנד לבעלי מניות אפריקה בהיקף של 120 מ' ש'

אלי דניאל
ltpgt
חברת אפריקה ישראל , הנמצאת בשליטת לב לבייב, הודיעה היום כי חברת אפ-שר, חברה בת בה מחזיקה אפריקה ב-80% מהון המניות, חתמה על הסכם למכירת זכויותיה בנכס מקרקעין הנמצא בלוד, והידוע בכינוי פרויקט ק.ש.ב לבנק לאומי 604611-MRQ בתמורה לסך של 243.7 מיליון שקל (כ-60 מיליון דולר).
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי חלק מהפרויקט מושכר כבר כיום לבנק לאומי, ונראה כי רכישת הפרויקט נועדה לחסוך לבנק את הוצאות דמי השכירות. רווח ההון הצפוי לצמוח לאפריקה ישראל מעסקה זו מסתכם בכ-65 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
על פי ההערכות, התמורה ממכירת הפרויקט תשמש את אפריקה ישראל לצורך מימון דיווידנד בהיקף של 120 מיליון שקל אשר בכוונת החברה לשלם לבעלי מניותיה.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, הסכימו ביניהן אפריקה ובנק לאומי כי הבנק, המחזיק בכ-20% הנותרים ממניות אפ-שר, יקבל אופציית Put למכירת החזקותיו באפ-שר, לאפריקה ישראל. הבנק יוכל לממש את אופציית ה-Put, בכל מועד החל מתום שנה ממועד חתימת ההסכם (החל מיום ה-30 במארס 2002) ועד לתום שנה נוספת. הצדדים הסכימו ביניהם כי מחיר המימוש של האופציה ייקבע ע"פ הערכת שווי שתיערך ע"י מומחה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, העניקה אפריקה ישראל לבנק זכות הצטרפות (Tag Along) למכירת כל מניותיו באפ-שר, במקרה בו תמכור אפריקה ישראל לצד שלישי את השליטה באפ-שר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully