וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיטב: אם סיסטמס היא המניה הישראלית בחו"ל הפופולרית ביותר בקרב מנהלי קרנות

1.4.2001 / 13:18

מניתוח הרכב תיק ההשקעות המנייתי של מנהלי 9 קרנות, עולה כי כ-90% מושקעים במניות ישראליות מקומיות וכ-10% מושקעים במניות הישראליות הנסחרות בחו"ל

גתית פנקס
ltpgt
מסקר שערכה חברת מיטב יועצי השקעות וניירות ערך, בקרב מנהלי הקרנות הגדולות בארץ, שביקש לקבוע מיהן 5 המניות הישראליות בחו"ל המובילות לפי שווי ההחזקות ומי המניות הפופולריות ביותר, עולה כי מניית אם סיסטמס היא הפופולרית
ביותר.
lt/pgt

ltpgt
שווי השוק המצטבר של מניית אם סיסטמס אצל מנהלי הקרנות בישראל הינו כ-80 מיליון שקל, והיא מופיעה בחמישייה המובילה אצל 7 מתוך 9 מנהלי הקרנות שנכללו בסטטיסטיקה.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/gitit1.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
נתוני הסקר נכונים לסוף שנת 2000, אך פורסמו רק היום. במקום השני, לאחר אם סיסטמס, מדורגת מניית פאנדטק , ואחריה מניית אורבוטק , מניית גילת לוויינים ומניית רדוור . שווי השוק של 5 המניות המובילות (נכון לסוף שנת 2000) היה 305 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מיטב, אין הקבלה בין סדר המניות הפופולריות בתעשיית הקרנות לבין סדר המניות הישראליות בחו"ל מבחינת שווי השוק שלהן, והראיה היא היעדרן של מניות בולטות כמו צ'ק פוינט , אמדוקס , קומברס , ומרקורי .
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/gitit2.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
כלכלני מיטב מעריכים כי ל-13 מניות ישראליות הנסחרות בחו"ל יש - מבחינת שווי השוק שלהן - פוטנציאל להיכנס למדד ת"א 25, על חשבון מניות קיימות, מה שישנה לחלוטין את הרכבו ואת אופיו של המדד לכיוון ההיי-טק.
lt/pgt

ltpgt
מניתוח הרכב תיק ההשקעות המנייתי של מנהלי הקרנות, עולה כי 90% מושקעים במניות ישראליות מקומיות, וכ-10% מושקעים במניות הישראליות הנסחרות בחו"ל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully