וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טדי שגיא מתכנן להנפיק בלונדון את שגיא איי.פי.אס לפי שווי של 70 מיליון ליש"ט

1.4.2001 / 14:12

שגיא IPS, העוסקת בסליקה לאתרי סקס והימורים באינטרנט, רוצה לגייס כ-7-5 מיליון ליש"ט בהנפקה שתתבצע במחיר הגבוה פי 4 ממחירה של החברה בתל אביב

שלומי גולובינסקי
ltpgt
לאחר שהכניס את לידר ואת גבור ספורט לשגיא איי.פי.אס , טדי שגיא רוצה להכניס גם את הבריטים כשותפיו בחברה המשגשגת. שגיא איי.פי.אס, הנשלטת על ידי טדי שגיא ואביו עמי, מנהלת בימים אלה מגעים עם חתמים בריטים במטרה לבצע גיוס של כ-7-5 מיליון ליש"ט, שהם כ-42-30 מיליון שקל בבורסה המשנית של לונדון (בורסת ה-AIM). רק לשם השוואה, שגיא עצמה נסחרת כיום לפי שווי של כ-60 מיליון שקל בבורסה בתל אביב.
ltbgt
עמי שגיא, יו"ר דירקטריון החברה: אפשר להנפיק בימים האלה?
lt/bgt
"עובדה שהחתמים בלונדון רוצים, ומוכנים להנפיק את החברה בתנאים הללו".
ltbgt
גיוס כל כך גדול ודאי ידלל אתכם בחברה?
lt/bgt
"ההנפקה לא תיצור דילול כל כך משמעותי, משום שההנפקה אמורה להתבצע לפי שווי של 70-50 מיליון ליש"ט, כך שהדילול הוא לא כל כך גדול. בכל מקרה, אנחנו לא מתכננים להנפיק לפי שווי נמוך מהשווי הזה".
ltbgt
מה מצב העסקים היום, הרי אתם פועלים בשוק האינטרנט?
lt/bgt
"אצלנו ברוך השם העסקים בסדר גמור, החברה עובדת והיא מרוויחה. רואים את זה בדו"חות הקודמים, ויראו את זה גם בדו"חות הבאים"
ltbgt
למה אמורה לשמש תמורת ההנפקה?
lt/bgt
" לפעילות השוטפת של החברה, אנחנו אולי גם נשתמש בכסף לביצוע השקעות בתחום ההיי-טק".
lt/pgt

ltpgt
הדו"חות שפירסמה שגיא איי.פי.אס לרבעון הרביעי של השנה אכן מלמדים על מגמת גידול בפעילותה של החברה, שעוסקת בסליקה אלקטרונית של כרטיסי אשראי באתרי סקס והימורים באינטרנט. שגיא דיווחה ברבעון הרביעי של השנה על רווח נקי של 2.34 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 1.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה. את השנה כולה סיימה שגיא עם רווח נקי של 4 מיליון שקל, אך יש לזכור כי מדובר בשנת פעילות מלאה משום שהחברה החלה בפעילות סליקה בפועל רק ברבעון השני של השנה.
lt/pgt

ltpgt
בשנה כולה סלקה שגיא כ-370 אלף עסקאות שהניבו מחזור כולל של 14.7 מיליון דולר. ההכנסות ששגיא רושמת הם למעשה עמלות על העסקאות הללו.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, עוסקת שגיא במתן הלוואות לזמן קצר. נכון לסוף השנה, נתנה שגיא הלוואות בהיקף של כ-6.1 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
לשגיא גם חלק במיזם משותף שהוקמה ביחד עם לידר וטים די.סי.אל , שיעסוק בפיתוח טכנולוגיות לבדיקה אוטומטית של כרטיסי אשראי באינטרנט. שגיא מחזיקה ב-31% ממניות המיזם.
lt/pgt

ltpgt
ההנפקה בלונדון אמורה כאמור להתבצע לפי שווי הגבוה פי 4 מהשווי של החברה בתל אביב, וזו כבר סיבה מספיק טובה לחבצע BUY BACK למניות החברה. שגיא מתכננת לבצע רכישה עצמית של מניות בהיקף של כ-4 מיליון שקל, השווה לרווח הנקי שהשיגה בשנת 2000. במחירים הנוכחיים של שגיא (שסביר להניח שיטפסו בזמן הקרוב) מדובר ברכישה של כ-6% ממניות החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully