וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ' חותך תחזיות לגילת לוויינים בפעם הרביעית בשנה; "ההערכות החדשות הן בנות השגה"

1.4.2001 / 15:01

כעת צופים בבית ההשקעות כי החברה תרוויח השנה 66 ס' למניה, לעומת תחזית קודמת ל-2.66 ד' למניה; לדברי האנליסטים, ייתכן שתוצאותיה הכספיות של סטארבנד יאוחדו עם אלה של גילת

גתית פנקס
ltpgt
את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ואת האזהרות החמורות לשנתיים הקרובות שיחררה חברת גילת לוויינים כבר לפני שלושה שבועות, אך רק בסוף השבוע האחרון הצטרף גם בית ההשקעות מריל לינץ' למועדון "מאוכזבי גילת" בטווח הקרוב. זוהי הפעם הרביעית בשנה האחרונה בה מריל לינץ', שנחשב עד לא מכבר לבנק הראשי של החברה, חותך את התחזיות לגילת לוויינים.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מארק נאבי, וויליאם פיטקין, ברנס מק'קיני וריאן בראון מורידים כעת את ההערכות לגבי החברה לשנתיים הקרובות, גם לאור ההוצאות החד פעמיות שהיא צפויה לרשום בתקופה הקרובה. הדירוג של המניה לטווח הקרוב קוצץ בהתאם, ל"נייטרלי" מ"קנייה", וזאת לאור צמיחה איטית מהצפוי של הכנסות החברה, לחץ על שולי הרווח הגולמי שלה, ולאור חוסר וודאות לגבי ההוצאות שיינבעו מהארגון מחדש של החברה.
lt/pgt

ltpgt
נקודה אופטימית אולי עבור החברה היא שהדירוג לטווח הארוך למניה נותר "קנייה". האנליסטים מציינים כי גילת היא אחת משתי השחקניות הדומיננטיות בשוק ה-VSAT - שוק שמיועד בעיקר לארגונים שמעוניינים להעביר את תקשורת הנתונים רחבת הפס שלהם באמצעות לוויין - והיא נסחרת במכפיל 7 בלבד על בסיס תחזיות הרווח לשנת 2002 (החברה השנייה היא יוז). כעת, הם אומרים, התחזיות המונמכות הן בהחלט בנות השגה, אפילו ברמת חוסר הוודאות הכלכלית היום.
ltbrgt
lt/bgt עד סוף הרבעון גילת תסיים ההיערכות מחדשltbgt
צוות האנליסטים מעדכן כי עד סוף הרבעון הראשון של השנה יסתיימו הליכי הארגון מחדש של החברה - כולל מכירות קווי מוצרים לא רווחיים, שביצעה בשבוע שעבר, וכולל פיטורי 275 עובדים. אם נוסיף לכך את כוונת החברה להוריד את חשיפתה לשווקים ורטיקליים ולהשתמש בצדדים שלישיים למכירות עתידיות, הרי שההוצאות החד פעמיות ברבעון הראשון יכולות להגיע ל-10 מיליון דולר. יחד עם זאת, האנליסטים מזכירים כי הוצאות אלה שהן אומנם גבוהות, צפויות לקצץ את ההוצאות התפעוליות בעתיד, ולכן הן צעד מתבקש.
lt/pgt

ltpgt
"ההערכה הקודמת של גילת לפיה היא תצמח ב-20% בשנת 2001 ותמכור 400 אלף VSAT חדשים שייצרו הכנסות שנתיות של 675 מיליון דולר, נראית כעת כבלתי אפשרית", אומרים במריל לינץ'. הם משתמשים בהנחות ריאליות יותר לאור חוסר הוודאות כיום בשוק, ומעריכים כי עסקי הליבה של גילת לוויינים יצמחו ב-10%-5% בלבד ב-2001.
lt/pgt

ltpgt
כעת, מצפים בבית ההשקעות להכנסות שנתיות של 575 מיליון דולר ב-2001 (מתוכם 425 מיליון דולר מכיוון ה-VSAT) ושל 675 מיליון דולר בשנת 2002, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 895 מיליון דולר, שנראית היום אופטימית במיוחד. הרווח למניה צפוי להיות 66 סנט בשנת 2001 ו-2 דולר בשנת 2002 - בהחלט נפילה כואבת מהתחזיות הקודמות, שדיברו על רווח של 2.66 דולר בשנת 2001 ושל 3.5 דולר למניה בשנת 2002.
ltbgt
תוצאות סטארבנד יכולות להיות משולבות לאלה של גילת
lt/bgt
לגבי משיכת התשקיף של מיזם הלוויינים של גילת לשוק הביתי, סטארבנד, אומרים במריל לינץ' כי היה זה מהלך שלא הפתיע את המשקיעים, והוא כבר בא לידי ביטוי במחיר המניה. מטרת סטארבנד היא לספק לבתים פרטיים ומשרדים קטנים (SOHO) אינטרנט בפס רחב מהיר.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מעריכים כי גילת לוויינים מחפשת מימון הן בצורת שותפות אסטרטגיות והן על ידי משקיעים פרטיים. לדבריהם, ייתכן אפילו שתוצאותיו של סטארבנד יאוחדו לתוך אלה של גילת לוויינים, ואף זו סיבה להורדת ההמלצה למניה ל"נייטרלי".
lt/pgt

ltpgt
בעלי המניות של המיזם כיום הם גילת לוויינים (כ-50%) , מיקרוסופט (17.6%) , אקוסטאר (17.6%) , ING בארינגס (8.9%) והנהלת החברה (6%). להערכת בית ההשקעות, השותף הנוסף שתכניס גילת לוויינים למיזם יהיה כזה שיוכל גם להגדיל את כמות המנויים של החברה. ואם כך, הרי שסטארבנד תצטרך להשתמש בהלוואת גישור מבעלי מניותיה הקיימים, כדי להזרים מזומנים בצורה מיידית לחברה.
lt/pgt

ltpgt
"גם ללא שותף אסטרטגי, אך עם הלוואת גישור, לסטארבנד יהיו מזומנים עד הרבעון הרביעי של 2001", אומרים האנליסטים, ומציינים כי החשיפה של גילת לוויינים תהיה לכל היותר 75 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות אף מעדכנים כי אקוסטאר האריכה את הסכם ההפצה שלה של פתרונות סטארבנד לשלוש שנים נוספות, מה שמראה על המחויבות שלה למיזם. משווקת נוספת של סטארבנד היא רדיו-שק, אולם ערוץ זה אינו מצליח בשלב זה להמריא, בין השאר מאחר והמכירות דרך רדיו-שק כוללות רכישת מחשב חדש על ידי הלקוח, ומדובר בהוצאה של כ-1,500 דולר.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully