וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נובונט נתנה ולקחה: ח.מר לא גידרה את המניות ומחקה 51 מיליון שקל ברבעון הרביעי

1.4.2001 / 15:39

ח.מר הפסידה ברבעון הרביעי 40 מיליון שקל כתוצאה מאי גידור מניות conexant האמריקאית, שהתקבלו בתמורה למכירת החזקותיה בנובונט

שלומי גולובינסקי
ltpgt
ברבעון השלישי של השנה דיווחה ח.מר תעשיות , שבשליטת חיים מר, על רווח הון גדול כתוצאה ממכירת החברה המוחזקת שלה (23%) נובונט ל-conexant האמריקאית, בתמורה להקצאת מניות בחברה האמריקאית שנסחרת בנאסד"ק. הרכישה הניבה כצפוי רווח הון גדול לח.מר, שבא לידי ביטוי בדו"חות הרבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
היום מתברר כי בח.מר לא מיהרו לגדר את העסקה, וראו בכאב כיצד רווח ההון הגדול שלהם מתפרק. ח.מר מחקה בדו"חות הרבעון הרביעי של השנה כ-51 מיליון שקל, כתוצאה מירידת ערך מניות conexant שברשותה.
lt/pgt

ltpgt
סך ההפסד של ח.מר כתוצאה מאי גידור העסקה, כולל גם את ירידת ערך מניות conexant שברשותה לאחר תאריך המאזן. בחברה מסבירים כי לא היה באפשרותם לגדר את העסקה משום שעבר זמן עד שקיבלו את המניות בפועל.
lt/pgt

ltpgt
ובזה, ככל הנראה, לא מסתכם הכל. המחיקה בוצעה לפי שער מניה של 16 דולר, כשכיום מחיר מניות conexant נאמד ב-9 דולרים בלבד.
lt/pgt

ltpgt
המחיקה העצומה העבירה את ח.מר להפסד רבעוני של 40 מיליון שקל, שמקזז את הרווח הגדול שרשמה החברה ברבעון השלישי של השנה שהסתכם ב-64 מיליון שקל, שנובע רובו מרווח הון מעסקת נובונט.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות ח.מר ברבעון האחרון של שנת 2000 הסתכמו ב-123.9 מיליון שקל, והרווח הגולמי שרשמה החברה הסתכם ב-13 מיליון שקל, בדומה לרווח שנרשם ברבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
את השנה כולה סיימה ח.מר עם רווח נקי של 35 מיליון שקל במחזור מכירות של 396 מיליון שקל, גידול של 60% ביחס להכנסות שנרשמו ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
ח.מר עוסקת בהקמה של תשתיות לתקשורת אלחוטית בישראל ובמרכז ודרום אמריקה. בשנה האחרונה מיקדה החברה את פעילות הפיתוח שלה במוצרים מתקדמים, המאפשרים הקלטת וידיאו ברמה ובאיכות העולים על מוצרי החברה ששווקו עד כה. בנוסף, מחזיקה ח.מר בנתח ממניות חברת ח.ל.ל, המתעתדת לשגר לחלל את הלוויין עמוס 2.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully