וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הברוקר המקוון אמריטרייד מקצץ 7% מעובדיו

1.4.2001 / 16:05

נשיא אמריטרייד התפטר לפני מספר שבועות, אולם רק עכשיו הודיעה החברה על כך

דפנה מאור
ltpgt
הברוקר המקוון אמריטרייד (סימול AMTD) הודיע על סבב פיטורים נוסף בסוף השבוע בהיקף של 7% מסך עובדיו, וחשף לראשונה כי נשיא חטיבת הברוקראז', ג'ק מקדונל, התפטר מתפקידו עקב חילוקי דעות עם מייסד החברה.
lt/pgt

ltpgt
אמריטרייד, בדומה לברוקרים מקוונים אחרים, סבלה מהירידה בשוק המניות. בעקבות הירידות נרשמה ירידה בהיקף הפעילות של המשקיעים, חדשים וותיקים כאחד. מחזורי המסחר בהם טיפלה החברה נפלו ב-13% בפברואר לעומת ינואר. ברבעון הרביעי דיווחה החברה על הפסד של 23 מיליון דולר, גדול יותר מהתקופה המקבילה, זאת לאחר שברבעון השלישי הגיעה לרווחיות. בתחילת ינואר פיטרה החברה 350 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
ביום חמישי מינתה החברה את ג'וזף מוליה למנכ"ל, לאחר שקודמו, מקדונל, פוטר שבועיים לפני כן בחשאי.
lt/pgt

ltpgt
בתחילת מארס פירסמה אמריטרייד אזהרת רווח לרבעון ולשנת הכספים. החולשה המתמשכת בשוק צפויה להביא להפסד גדול מהצפוי ברבעון הנוכחי, ועבור שנת הכספים המסתיימת ב-30 במארס צופה אמריטרייד הפסד של 11-7 סנט למניה, על הכנסות של 126-107 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי לנוכח החולשה בשוק ניסתה החברה למצוא מקורות לאישוש הכנסותיה, באמצעים שפגעו בשורה התחתונה. בפברואר רכשה אמריטרייד את טריידקאסט, חברה המספקת שירותים למשקיעים פעילים באמצעות גישה ישירה לשוק. כמו כן השיקה החברה את OnMoney, פורטל שירותים פיננסיים אישיים, שפיתוחו עלה לה 90 מיליון דולר, כולל פרסום. הפורטל הביא הכנסות של 602 אלף דולר בשנת 2000, והפסדים של 78.7 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
עתה ניצב בפני אמריטרייד אתגר מוכר: קיצוץ עלויות. פיטורי העובדים עליהם הודיעה ביום שישי, יחסכו לה כ-15 מיליון דולר בשנה. העובדים הם כולם אנשי מרכזי שירות הלקוחות שלה. צעדים דומים ננקטו ע"י הברוקר המקוון הגדול ביותר בארה"ב, צ'רלס שוואב, ו-CSFBdirect, הזרוע המקוונת של קרדיט סוויס.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully