וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'ולקס: עובד אחד ייצר רווח של 6.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי

1.4.2001 / 16:48

החברה, שבשליטת אלישיוב דוד, גיסו של איש העסקים לב לבייב, הפסיקה ב-2000 את הפעילות בתחום התכשיטים ועברה לפעילות בשוק ההון

ליאור כגן
ltpgt
השם ג'ולקס שוקי הון לא אומר הרבה לפעילים בשוק ההון, ובוודאי רבים גם לא יודעים שחברה זו נסחרת בבורסה בת"א. אולם, פרט יוצא דופן בדו"חות הכספיים האיר את עינינו: החברה מעסיקה עובד אחד בלבד (שהוא גם מנכ"ל החברה) שייצר רווח של 9.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי של שנת 2000 מעסקות במט"ח. את הרבעון הרביעי סיימה החברה עם רווח של 6.6 מיליון שקל ואת השנה כולה סיימה ג'ולקס עם רווח של 9.6 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
כיצד יכול אדם אחד לייצר רווח שכזה? הסיפור הוא כזה: חברת ג'ולקס שוקי הון נשלטת על ידי אלישיוב דוד (85%) , שהוא גיסו של איש העסקים לב לבייב. אלישיוב רכש את השליטה בחברה באוגוסט 1998 תמורת 15 מיליון שקל - מחיר שהיה גבוה בכ-55% ממחיר החברה בבורסה. כיום נסחרת החברה לפי שווי של 23.4 מיליון שקל, פחות מהונה העצמי שמסתכם ב-29.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
החברה, ששמה הקודם ג'ולקס תכשיטים העיד על עיסוקה בעבר, שינתה במהלך שנת 2000 את שמה לג'ולקס שוקי הון ועברה לפעול בתחום שוק ההון. עיקר פעילות החברה מתבצע בתחום המט"ח.
lt/pgt

ltpgt
לחברה אין חדר עסקות, ומי שאחראי על המסחר הוא המנכ"ל, אנגרט משה, שהחל את תפקידו במחצית שנת 2000. לאנגרט יש ניסיון קודם בשוק ההון, ובין היתר עבד כמנהל דסק עשיית שוק במט"ח בבנק אגוד. פעילותו של אנגרט היא בתחום עסקות עתידיות מסוג פורוורד, וכמו כן הוא פעיל באופציות מט"ח.
lt/pgt

ltpgt
אנגרט הוכיח בינתיים כי מעסקות שונות בשוק ההון ניתן להרוויח יותר מאשר בעסקי התכשיטים. כך לדוגמה, את השנים 1997 ו-1999 סיימה החברה עם הפסד של 3.5 מיליון שקל ואת שנת 1998 סיימה החברה עם רווח של 1.5 מיליון שקל. בשנים אלו פעלה החברה בתחום התכשיטים.
lt/pgt

ltpgt
ג'ולקס מחזיקה באמצעות חברת ג'ולקס השקעות ונכסים בכ-5.2% ממניות גולן מלאכת מחשבת 199018-MRQ , שהיא חברה בורסאית הפועלת בתחום התכשיטים. בנוסף, היא מחזיקה בכ-13.8% ממניות חברת תימור השקעות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully