וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גאלופ: 42% ממשקי הבית בישראל מחוברים לאינטרנט

1.4.2001 / 19:07

הסקר גילה גם חמישה טיפוסים של גולשים ישראלים: "עוין", "מתלמד", "ממוצע", "פריק" ו"תכליתי"

נתן ליפסון
ltpgt
42% ממשקי הבית בישראל מחוברים לאינטרנט - כך עולה מסקר שנערך על ידי חברת המחקרים גאלופ בפברואר. סקר של גאלופ מיוני 2000 גילה כי 29% ממשקי הבית בישראל מחוברים לאינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
בסקר שנערך על ידי גאלופ ב-1997 נמצא כי 5.4% בלבד ממשקי הבית אז היו מחוברים לאינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
המחקר, מוסרת גאלופ, נערך באמצעות הטלפון וכלל 1,213 מרואיינים הגולשים באינטרנט לפחות שעה בשבוע, וזאת מקרב מדגם כלל ארצי מייצג בגילאי 16 ומעלה. טעות הדגימה המירבית של הסקר היא 2.8% לכל כיוון.
lt/pgt

ltpgt
ממוצע שעות הגלישה מהבית ירד: על פי תוצאות הסקר, בעוד שמשך הגלישה הממוצע מהבית נאמד ביוני 2000 בכ-10 שעות, עתה הוא נע סביב 9 שעות.
lt/pgt

ltpgt
גאלופ מסייגת את הממצא הזה ואומרת כי לעומת הסקר של 2000, הסקר השנה לא כלל ילדים בגיל 13 ומעלה, המעלים במידה ניכרת את ממוצע שעות הגלישה.
lt/pgt

ltpgt
עוד מציינת גאלופ כי בסקר החדש נמצאו יותר גולשים המגדירים את עצמם כ"גולשים משניים" במשק הבית - הגולשים בממוצע פחות שעות מהבית.
lt/pgt

ltpgt
הפופולריות של נטוויז'ן ואינטרנט זהב, מצאה גאלופ, זהה: כשליש מחוברים לאינטרנט באמצעות נטוויז'ן ושיעור דומה מחוברים באמצעות אינטרנט זהב. על פי הסקר, 14% מחוברים באמצעות אינטרנט בזק בינלאומי.
lt/pgt

ltpgt
ממצא נוסף של הסקר הוא ש-83% מהגולשים מחוברים לאינטרנט באמצעות מודם אנלוגי, 6% מחוברים באמצעות קו ISDN ו-2% מחוברים באמצעות ADSL.
ltbgt
למעלה מ-50% מהגולשים חוששים ממסירת פרטי כרטיס האשראי
lt/bgt
ltbrgt
ממצאים נוספים:
1. קרוב ל-40% מהגולשים רכשו פעם מוצר באינטרנט לעומת 36% מבני 18 ומעלה ביוני 2000 וביצעו בממוצע קרוב ל-7 רכישות. עדיין למעלה ממחצית הגולשים (56%) סבורים כי לא בטוח לרכוש מוצרים באינטרנט באמצעות מסירת פרטי כרטיס האשראי לעומת 67% ביוני 2000.
lt/pgt

ltpgt
2. קרוב ל-10% גולשים באינטרנט רק ממקום העבודה וכ-30% נוהגים לגלוש גם מהבית וגם ממקום העבודה.
lt/pgt

ltpgt
3. עובדים שיש להם גישה לאינטרנט ואכן גולשים ממקום העבודה, מקדישים בממוצע כ-10% מזמן העבודה ביום לגלישה לצרכים פרטיים.
lt/pgt

ltpgt
4. מניתוח השימושים העיקריים עולה כי 47% גולשים לצורך חיפוש מידע כללי, 30% משתמשים בדואר אלקטרוני, 25% מתעדכנים בחדשות ועיתונות, 19% משוחחים בצ'אט ופורומים שונים ו-16% מורידים קבצי מוסיקה.
lt/pgt

ltpgt
הסקר גילה גם חמישה פרופילים מייצגים של גולשים ישראלים על בסיס רשימה של 30 היגדים המתארים מניעים לגלישה, התייחסויות לאינטרנט והיגדים נוספים.
lt/pgt

ltpgt
הטיפוסים שנמצאו הם: "עוין", "מתלמד", "ממוצע", "פריק" ו"תכליתי". המאפיינים המדויקים של טיפוסים אלה יפורסמו בקרוב.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully