וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרנות הון הסיכון בביוטכנולוגיה מחזיקות את הכסף בכיס: מגייסות סכומי שיא אך משקיעות בפחות חברות

1.4.2001 / 19:36

יזמים במגזר מתקשים להשיג מימון, כך מדווח המגזין "רד הרינג"

סוכנויות הידיעות
ltpgt
קרנות הון הסיכון של הביוטכנולוגיה מגייסות סכומי שיא של כסף, אך היזמים במגזר טוענים כי הם מתקשים מאוד להשיג מימון מהקרנות, כך מדווח היום המגזין "רד הרינג".
lt/pgt

ltpgt
בשנה שעברה גייסו 35 קרנות הון הסיכון של הביוטכנולוגיה סכום שיא של 4.3 מיליארד דולר, כמעט כפליים מ-2.3 מיליארד הדולר שגייסו בשנת 1999, ויותר מפי ארבעה מהסכום שגייסו בשנת 1996.
lt/pgt

ltpgt
ההצלחות המהירות והתשואות השערורייתיות שהניבו קרנות הון הסיכון במגזר האינטרנט הפכו את קרנות הון הסיכון של הביוטכנולוגיה ללא מפתות במשך זמן רב. אלא שקריסת חברות הדוט.קום גרמה למשקיעים רבים לגוון את החזקותיהם, ולהגדיל את השקעותיהם בקרנות הון הסיכון במגזר הביוטכנולוגיה.
lt/pgt

ltpgt
כך למשל, קרן הון הסיכון דומיין אסושיאטס (Domain Associates) התכוונה לגייס 350 מיליון דולר לקרן החמישית שלה בספטמבר, אך בסופו של דבר הצליחה לגייס 464 מיליון דולר תוך שישה שבועות בלבד.
lt/pgt

ltpgt
אולם למרות הצלחת הגיוסים של קרנות כמו דומיין, הן אינן ממהרות להשקיע בחברות סטארט אפ חדשות. היקף ההשקעות של קרנות בחברות ביוטכנולוגיה הגיע בשנה שעברה ל-6.53 מיליארד דולר, זינוק של 45% לעומת 1999, אך מספר החברות בהן השקיעו הקרנות גדל ב-11% בלבד, והגיע ל-1,100. במלים אחרות, יותר כסף זורם לפחות חברות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully