וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: שכר הבסיס של בכירים בענף הביוטכנולוגיה גדל ב-7%-5% בשנה

2.4.2001 / 8:30

כך עולה מסקר של Coopers Pricewaterhouse; ערכם של התגמולים ארוכי הטווח הניתנים לבכירים הוכפל מאז 89'

הארץ
ltpgt
מעבדות חברת הביוטכנולוגיה XTL. בחברות העוסקות בחקר הגנום, התגמול גבוה ב-20%-15%
תגמול מנהלים בכירים (שכר בסיס ובונוסים) בתחום הביוטכנולוגיה הוא גבוה מבעבר, ושכר הבסיס שלהם גדל מדי שנה ב-7%-5%; ערכם של התגמולים ארוכי הטווח הניתנים לבכירים הוכפל מאז 89' - כך עולה מסקר שביצעה חברת רואי החשבון Coopers Pricewaterhouse, המיוצגת בישראל ע"י קסלמן וקסלמן.
lt/pgt

ltpgt
מהסקר עולה גם כי בחברות העוסקות בחקר הגנום, חבילות התגמול גבוהות ב-20%-15% בהשוואה לחברות ביוטכנולוגיה בתחומים אחרים. בסקר נבדקו חבילות התגמול של 17 המשרות
הבכירות ביותר ב-186 חברות ביוטכנולוגיה ציבוריות הנסחרות בנאסד"ק (לפי הדיווח השנתי לבעלי המניות).
lt/pgt

ltpgt
"העלייה החדה במחירי מניות הביוטכנולוגיה בשנתיים האחרונות, הגדילה את ערך התגמול למנהלים בכירים בחברות אלה", אמרה הילה חלוץ בן-גל, מנהלת תחום תגמול בחברת קסלמן פיננסים PwC, חברה בת של קסלמן וקסלמן.
lt/pgt

ltpgt
לדבריה, מרכיב הבונוסים שמקבלים מרבית המנהלים בחברות אלה מגיע ל-35%-25% מחבילת התגמול כולה, וזאת כאשר תשלומי הבונוסים משתנים בהתאם לשווי השוק של החברה. "חברות ששווי השוק שלהן הוא יותר ממיליארד דולר, העניקו למנהליהן במקרים מסוימים בונוסים בשיעור של 60% מהשכר הבסיסי", הוסיפה.
lt/pgt

ltpgt
לדברי חלוץ בן-גל, אף שנראה כי מכשיר האופציות הוא פחות אטרקטיווי מבעבר בעיני העובדים - בעקבות המשבר בנאסד"ק - הוא עדיין כלי חשוב לשימור העובדים בארגון לטווח ארוך.
lt/pgt

ltpgt
מהסקר עולה כי משרות שיווק ומכירות בכירות מזכות בתגמול גבוה יותר ממשרות אחרות. רמת ה-Overhang (מספר האופציות שעדיין לא נפרעו יחד עם מספר האופציות שאושרו אך לא הוענקו, ביחס למספר המניות הרגילות של החברה שהונפקו) הוא 17% בממוצע. חלוץ-בן גל מציינת כי מייסדים זוכים לתגמול מזומנים נמוך מאחרים, אך בידיהם אחוזי בעלות גבוהים יותר.
lt/pgt

ltpgt
עוד עולה מהסקר, כי הסכמי העסקה למנהלים בענף הביוטכנולוגיה מבטיחים תגמול כפול במקרה של שינוי בעלות או שליטה. "מיזוגים ורכישות הם בלתי נמנעים בענף זה, שבו המסה הקריטית ושווי השוק הם חיוניים", אמרה חלוץ-בן גל. "בהתאם למגמה זו", חברות מתחילות להציע חבילות תגמול משתלמות יותר למנהלים - כדי לאזן את הסיכונים שבמיזוג או ברכישה".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully