וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת FBR האמריקאית וכלל יקימו קרן הון סיכון של 175 מיליון דולר

2.4.2001 / 8:54

השותפות עם כלל תתקיים דרך קרן אינפיניטי, שהיא אחת משתי הקרנות המרכזיות של כלל

הארץ
ltpgt
ltBgt
מאת אבי שמול
lt/bgt
חברת האחזקות האמריקאית, פרידמן, בילינגס ורמזי (FBR), מקימה קרן הון ישראלית להשקעה בחברות היי-טק ישראליות, בהיקף של 175 מיליון דולר. FBR תפעל ביחד עם קרן אינפיניטי מקונצרן כלל, לקידום חברות היי-טק ישראליות בארה"ב. יוזמי הקרן החליטו כי תפקידיה יכללו "שירותי נחיתה רכה", הכוללים מתן מעטפת שירותים לשלב המעבר של חברות ישראליות לארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
על החלטתה של חברת האחזקות להשקיע בחברות ישראליות, סיפר שותף בכיר בחברה, יוסף פרידמן, שביקר לפני שבוע בישראל ביחד עם משלחת של 20 אנשי היי-טק מובילים מארה"ב. פרידמן אמר כי לחברה יש "קשרים משמעותיים עם ישראל", וכי השותפות עם כלל תתקיים דרך קרן אינפיניטי, שהיא אחת משתי הקרנות המרכזיות של כלל (השנייה היא מילניום 2) .
lt/pgt

ltpgt
בתגובה להצהרותיו של פרידמן, נמסר מכלל כי הם מנועים להגיב לידיעה, או למסור פרטים נוספים על הקרן החדשה.
lt/pgt

ltpgt
FBR היא חברת אחזקות המתמחה בבנקאות להשקעות, ייעוץ ברוקרים לחברות מוסדיות, קרנות הון סיכון וניהול נכסים, ששוויה מוערך ב-250 מיליון דולר. למרות התמקדותה בחברות אינטרנט מובילות וכלל עולמיות, מעניקה החברה שירותים בתחומים נוספים, דוגמת טכנולוגיה, מתן שירותים פיננסיים, נדל"ן ואנרגיה.
lt/pgt

ltpgt
הקרן החדשה מתוכננת לפעול בעיקר לקראת חברות היי-טק מתחומי הטלקומוניקציה, המבקשות למקם את משכנן החדש באיזור ואשינגטון. המו"מ בין החברות עדיין נמשך והסכום, 175 מיליון דולר, הוגדר כסכום מטרה ולא כיעד סופי.
lt/pgt

ltpgt
בין המשקיעים האמריקאים, רובם מוושינגטון, לבין נציגי חברות ישראליות נערך מפגש שהתקיים בלשכת המסחר חיפה והצפון, בהשתתפות נשיא הלשכה, איל מלמוד, וראש העיר חיפה, עמרם מצנע.
lt/pgt

ltpgt
יו"ר חברת האינטרנט, שיווק ופירסום MEDIA AMS ITERACTIVE, מרק דורף, אמר כי "למרות ההאטה והמצב המורכב אצלכם, ישראל נחשבת לאחת המעצמות המובילות בתחום ההיי-טק. לכן, טבעי בעינינו לבחון אפשרויות עסקיות בישראל".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully