וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט הדמיה: רווח הון של 41 מ' ש' ממכירת אלג'מס ל-GEMS הוביל לרווח של 54.5 מ' ש' ברבעון הרביעי

2.4.2001 / 9:04

בסיכום שנתי הפסידה החברה כ-14.6 מיליון שקל; הכנסות החברה צמחו בשנה החולפת בכ-51% ל-505 מיליון שקל

אלי דניאל
ltpgt
אלביט הדמיה רפואית , מקבוצת אירופה ישראל שבשליטת מוטי זיסר, פירסמה אמש את דו"חותיה הכספיים לסיכום שנת 2000 מהם עולה כי הכנסות החברה ממכירת מערכות ותתי מערכות, ממתן שירותים, הפעלה וניהול של בתי מלון ומרכזים מסחריים ומביצוע עבודות, גדלו ברבעון הרביעי ב-52%, בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו בכ-158 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
אלביט הדמיה פועלת כבית השקעות גלובלי ומתמקדת בשלושה תחומים מרכזיים: נדל"ן מניב (בעיקר מרכזי סחר ובידור במזרח אירופה), ייזום, הקמה, הפעלה וניהול של בתי מלון (בעיקר בערים מרכזיות במערב אירופה) ופעילות לייצור מערכות ותתי מערכות והשקעות הון סיכון בתחומי התקשורת והביוטכנולוגיה.
lt/pgt

ltpgt
במהלך הרבעון הרביעי רשמה החברה גידול משמעותי בהכנסות המימון. הכנסות אלה הסתכמו ברבעון בכ-24.3 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות מימון של 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
בשורה התחתונה סיימה החברה את הרבעון הרביעי ברווח של כ-54.5 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-32.9 מיליון שקל שהושג ברבעון המקביל. רווח זה נובע בעיקרו מרווח הון של כ-41 מיליון שקל שנוצר לחברה ממכירת החזקותיה של אלסינט (המוחזקת ע"י החברה בשיעור של 55%) באלג'מס לחברת GEMS בתמורה ל-30 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי, חל גידול של כ-51% בהכנסות שהסתכמו בכ-505 מיליון שקל. הגידול בהיקף ההכנסות נובע מגידול במכירת מכלולים של מפעל אלסינט במעלות, מפעילות בתחום המלונאות ומפעילות בתחום המרכזים המסחריים.
lt/pgt

ltpgt
במהלך השנה רשמה החברה הוצאות ייזום בסך של 2.6 מיליון שקל, בשל עלויות שנבעו מפעילות לרכישת מקרקעין ולבניית מרכזי בידור, פעילות אשר לא הגיעה לכדי מימוש.
lt/pgt

ltpgt
בהוצאות המו"פ של החברה חלה ירידה של כ-23%, בהשוואה לשנת 1999, ואלה הסתכמו בכ-24.6 מיליון שקל. באשר להכנסות המימון של החברה, הרי שאלה הצטמקו בשנת 2000 בכ-48% והסתכמו ב-32.4 מיליון שקל. הירידה מהכנסות המימון נובעת מרכישת נכסי נדל"ן אשר גרמה לירידה בהכנסות ריבית בגין פיקדונות ומרווחים מני"ע סחירים, ולגידול בהוצאות בגין האשראי הבנקאי שניתן לחברה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות התוצאות שרשמה החברה ברבעון הרביעי, פחתו הפסדי החברה בסיכום שנתי לכ-14.6 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-48 מיליון שקל בשנת 1999.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully