וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיה: ההאטה פוגעת בשווקים; הניקיי ירד ב-0.5% בהובלת מניות הקמעונאיות והתעשייה הכבדה

2.4.2001 / 9:32

ירידה במדד הביטחון העסקי ביפאן הובילה את מניות הקמעונאיות הגדולות לירידות; ירידה בהיקף היצוא מדרום קוריאה שלחה את הקוספי לירידה של 1.5%

יהודה שויצר
ltpgt
שבוע המסחר ביפאן נפתח בירידות שערים, לאחר פרסום נתוני מדד הביטחון העסקי במדינה, שסיפקו עדות נוספת לכך שההאטה הכלכלית ממשיכה להכות בחוזקה ביפאן. את ירידות השערים הובילו מניות הקמעונאיות הגדולות ומניות התעשייה הכבדה.
lt/pgt

ltpgt
בתום יום המסחר ירד הניקיי ב-0.5%. בדרום קוריאה ירידה חדה במניות סמסונג אלקטרוניקס הובילה את הקוספי לירידה של 1.5%.
lt/pgt

ltpgt
מדד הביטחון העסקי לרבעון הראשון ביפאן (Tankan) נפל לראשונה מזה יותר משנתיים, לאחר שלא מעט חברות הודיעו כי הירידה בביקוש לסחורותיהן ברחבי העולם אילצה אותן לזנוח את תוכניות ההתרחבות שלהן. סקר הביטחון העסקי שעורך הבנק המרכזי של יפאן בוחן את עמדותיהם של מנהלים בכירים ב-9,000 חברות יפאניות ונחשב למדד חשוב לכיוון הכלכלה היפאנית.
lt/pgt

ltpgt
הבנק המרכזי של יפאן פירסם היום כי המדד נפל למינוס 5 נקודות בחודש מארס, לאחר שעלה ב-10 נקודות בחודש דצמבר. נתון זה היה נמוך מהתחזיות לעלייה של נקודה אחת. מהדו"ח הנוכחי עולה כי התחזית היא שהמדד ימשיך ליפול גם החודש וירשום ירידה של 8 נקודות לפחות.
lt/pgt

ltpgt
לנוכח הירידה במדד הביטחון העסקי ירדה מניית איטו-יוקאדו, רשת הקמעונאיות הגדולה ביפאן, ב-2.3%. יצרנית הביגוד פאסט רטיילינג ירדה ב-5.3% ומניות רשת החנויות Seven-Eleven יפאן, ירדו ב-1.6%.
lt/pgt

ltpgt
מנגד עלו מניות הפיננסים, בראשן מניות מיזוהו בנק, לאחר שפורסם בעיתון "ניהון קייזי" כי ממשלת יפאן תרכוש מניות מהבנקים בשווי של 15 טריליון ין, כחלק מתוכנית להאצת הצמיחה בכלכלה. לאור ידיעה זו עלתה מניית מיזוהו בנק ב-4.1%.
lt/pgt

ltpgt
מניות UFJ, המיזם המשותף לטוקאי בנק, סאנווה בנק וטויו שירותי בנקאות, עלה ב-13% ביומו הראשון בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
מיצובישי אלקטריק, יצרנית הטלפונים הסלולריים השמינית בגודלה בעולם, הודיעה כי לא תרשום רווח השנה ממכירת טלפונים סלולריים. החברה מסרה כי ירידה חדה בביקוש למוצריה בשוקי אירופה וארה"ב הובילה לירידה ברווחיות ענף זה. למרות תחזית זו עלתה מניית חברת הסלולר היפאנית NTT דוקומו ב-1.4%; החברה האם NTT ירדה ב-4.4%.
lt/pgt

ltpgt
בדרום קוריאה ירד מדד הקוספי ב-1.5%, לאחר פרסום נתונים המראים על ירידה חדה בהיקף היצוא מהמדינה. מהנתונים עולה כי היצוא ירד ב-0.6% בחודש מארס והסתכם ב-14.34 מיליארד דולר. זוהי הירידה הראשונה ביצוא מזה שנתיים.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית שבבי הזיכרון הגדולה בעולם, סמסונג אלקטרוניקס, איבדה 4.3%. המתחרה יונדאי אלקטרוניקס רשמה ירידה של 1.7% וטריגם, יצרנית המחשבים האישיים, ירדה ב-2.15.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully