וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת ורסצ'ה הישראלית תובעת כ-3.8 מיליון שקל מ-VERSACE העולמית

2.4.2001 / 9:47

יצרנית הבגדים הישראלית טוענת כי סימן המסחר של ורסצ'ה בישראל רשום על שמה, וכי תביעה שהגישה החברה העולמית כנגדה הוגשה ברשלנות תוך הטעיית ביהמ"ש ופוגעת במוניטין שלה

אמיר הלמר
ltpgt
יצרנית הבגדים הישראלית ורסצ'ה 83, הגישה היום בביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד חברת Gianni Versace S.p.A העולמית, על סך של כ-3.8 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
החברה הישראלית טוענת, באמצעות עו"ד חנה ויעקב קלדרון, כי סימני המסחר של ורסצ'ה בישראל רשומים על שם החברה הישראלית כבר משנת 1985, ולאחר שחברת Versace העולמית הסירה את התנגדותה לרישום זה.
lt/pgt

ltpgt
לפני מספר חודשים הגישה Versace בבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה כנגד ורסצ'ה 83, ובמסגרתה עתרה, בין השאר, לאסור על ורסצ'ה לעשות שימוש בסימנים הכוללים את המילה ורסצ'ה או Versace, ולתת דין וחשבון בדבר היקף העסקות שביצעה החברה הישראלית תוך שימוש בסימן המסחר Versace, ולפצות אותה בהתאם.
lt/pgt

ltpgt
ורסצ'ה 83 טוענת כעת כי תביעתה של Versace הוגשה בחוסר תום לב, ומהווה ניצול לרעה של הליכי משפט, וכן שהוגשה ברשלנות מתוך ידיעה כי פתיחת הליכים משפטיים אלו כנגדם והאופן בו הם נוהלו, יגרמו לתובעים נזק הכרוך בפגיעה חמורה במוניטין שלהם ונזק ממשי הכרוך בהוצאות המשפט העצומות שעומדות להיגרם להם.
lt/pgt

ltpgt
התובעת טוענת עוד כי החברה העולמית ניסתה להטעות את ביהמ"ש בתביעה שהגישה כי סימני המסחר רשומים על שם Versace, ופני הדברים אינם כך.
lt/pgt

ltpgt
התובעת טוענת כי מעשיה של הנתבעת עולים לכדי גניבת עין במהופך. התובעת טוענת כי ביססה את זכותה לסימן המסחר ולמוניטין שנובעים ממנו במשך 17 שנות פעילות בארץ, ואילו הנתבעת הינה תאגיד ענק בקנה מידה בינלאומי, אשר נכנס לשוק הישראלי של מוצרי הלבשה במועד מאוחר יותר, תוך שהיא הופכת את היוצרות וגורמת ללקוחות לטעות ולחשוב כי היא מקור תוצרתה של החברה הישראלית. עוד טוענת התובעת כי Versace מנסה למעשה להתעשר על חשבונה.
lt/pgt

ltpgt
לנוכח כל זאת, תובעת החברה הישראלית מ-Versace סך של כ-3.8 מיליון שקל. טרם הוגש כתב הגנה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully