וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארט-אין סגרה את פורסייל, ועכשיו היא מפסידה מפעילות הקמת אתרי אינטרנט

2.4.2001 / 9:35

ארט-אין סיימה את שנת 2000 עם הפסד של 13.7 מיליון שקל, ועם רווח ברבעון הרביעי כתוצאה מרווחי הון שיצרה עבורה פורסייל בטרם נסגרה

שלומי גולובינסקי
ltpgt
חברת האינטרנט ארט-אין 1083351-MRQ , שבשליטת אלון פופקין, מדווחת ברבעון הרביעי של השנה על הלא יאמן - רווחים. כדי לצנן את ההתלהבות נציין מיד שלא מדובר ברווחים מפעילות שוטפת חלילה, אלא רווחי הון כתוצאה מהכנסת קבוצת מתב 510016-MRQ להשקעה בחברה הבת פורסייל, שזמן קצר לאחר מכן נפחה את נשמתה.
lt/pgt

ltpgt
וכדי לצנן עוד יותר את ההתלהבות נזכיר כי אמש אף הודיעה ארט-אין כי היא מתנערת לחלוטין מפורסייל, שהפעילה אתרי קניות באינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
החדשות הטובות לגבי ארט-אין הן, שנכון לסוף השנה, בקופת החברה נותרו מזומנים בהיקף של כ-12 מיליון שקל. החדשות הרעות הן, שגם הפעילות שעוד נותרה בארט-אין בתחום מתן פיתרון כולל בתחום טכנולגיית אינטרנט, וטכנולוגיית המסחר האלקטרוני, והפעילות בתחום האיחסון (סטור'ג) מפסידה.
lt/pgt

ltpgt
לראשונה נאלצת היום ארט אין לחשוף את היקף פעילותה בתחומים אלה (לאחר שבעבר הדו"חות כללו את תוצאות פורסייל ופעילות הייעוץ ביחד ולא ניתן היה להפרידם) ואת שיעורי הרווחיות שלהם.
lt/pgt

ltpgt
ארט אין סיימה את שנת 2000 עם הכנסות של 12.2 מיליון שקל ( שוב, ללא פורסייל), גידול של 74% ביחס להכנסות שרשמה ב-1999 שהסתכמו ב-7 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
ברבעון הרביעי של השנה הסתכמו הכנסות ארט אין ב-3.8 מיליון שקל, גידול של 44% לעומת ההכנסות שנרשמו ברבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הגולמי של ארט אין בשנת 2000 הסתכם ב-2.57 מיליון שקל בלבד, בהשוואה לרווח גולמי של 4.4 מיליון שקל ב-1999. הירידה ברווח הגולמי באה למרות עלייה ניכרת במחזור הפעילות של החברה, והוא נובע בעיקרו מגידול בעלויות שכר, עלייה בהוצאות אחזקת משרד, ובשירות עבודות חוץ.
lt/pgt

ltpgt
ההפסד הנקי של ארט אין בשנת 2000 הסתכם ב-13.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 3.9 מיליון שקל בשנה שעברה. ההפסד הנקי השנתי כולל הפסד של 2.8 מיליון שקל מפעולות שהופסקו, ומחיקת יתרת ההשקעה בחברה. הרבעון הרביעי הסתכם כאמור ברווח של 3.4 מיליון שקל, והוא נובע מרווח הון שנבע מההשקעה של 2 מיליון שקל שביצעה מת"ב בפורסייל.
lt/pgt

ltpgt
הרווח ברבעון הרביעי של השנה החזיר את ארט-אין להון עצמי חיובי של 2.9 מיליון שקל. היקף ההתחיבויות של החברה (לזמן קצר וארוך) נאמד בכ-19 מיליון שקל. שווי השוק של ארט אין הוא 1.3 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
לאחר תאריך המאזן, התקשרה ארט אין בהסכם עם בנק איטלקי במסגרתו יקימו השניים חברה משותפת איטלקית שתעסוק במסחר אלקטרוני. ארט אין, המחזיקה ב-16% ממניות החברה (78% מוחזקים בידי הבנק האיטלקי) תקבל כ-3 מיליון דולר במשך תקופה של שלוש שנים בתמורה לשירותי הקמה ותמיכה שתספק לחברה החדשה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully