וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: ירידות שערים במדדים המובילים בהובלת מניות הפיננסים

2.4.2001 / 11:10

הנויר מרקט יורד ב-1.9% ומשלים ירידה של 80% מיום השקתו; UPC עולה ב-3% לאחר שפירסמה תוצאות רבעוניות מעודדות

יהודה שויצר
ltpgt
ירידות שערים בפתיחת המסחר באירופה בהובלת מניות הפיננסים לאחר פרסום נתונים המחזקים את ההנחה הרווחת כי הכלכלה האירופית רושמת האטה. מנתונים שפורסמו היום עולה כי נרשמה האטה בייצור בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, בצרפת ובשוודיה, בחודש מארס. נתונים אלה מצטרפים לנתונים שהגיעו בסוף השבוע מארה"ב והיום מיפאן המרמזים על המשך ההאטה בכלכלה העולמית.
lt/pgt

ltpgt
בפתיחת המסחר יורד מדד ה-FTSE בלונדון ב-0.8%. בפאריס יורד ה-CAC 40 ב-0.2% ובפרנקפורט רושם הדקס ירידה דומה.
lt/pgt

ltpgt
מדד הנויר מרקט, שוק מניות הצמיחה בפרנקפורט, יורד ב-1.9%. המדד הצעיר רשם ירידה של 39% ברבעון הראשון של 2001, ובכך השלים 4 רבעונים רצופים של נפילות. הנפילה, משיא של 8,546.2 נקודות בסוף פברואר לסגירה בסוף הרבעון של 1,676.6 נקודות, היתה מהדהדת במיוחד: המדד איבד מיום השקתו כ-80% משוויו.
lt/pgt

ltpgt
ענקית הביטוח והפיננסים הגרמנית, אליאנץ, תרכוש 80% ממניות דרזדנר בנק, הבנק השלישי בגודלו בגרמניה, תמורת כ-20 מיליארד דולר. למרות ההודעה יורדות מניות הבנק הגרמני ב-1.8%.
lt/pgt

ltpgt
חברת הביטוח השנייה בגודלה באירופה כבר מחזיקה ב-20% ממניות דרזדנר, ובעקבות העסקה תהיה לה בעלות מלאה על הבנק. המיזוג בין השתיים ייצור חברת פיננסים המנהלת קרנות בשווי 880 מיליארד דולר. תמורת כל מניה של דרזדנר בנק, תשלם אליאנץ עשירית מניה ו-20 יורו במזומן, מסרה החברה בהודעה. לפי שווי עסקה זה מגיע שווי מניית דרזדנר ל-53 יורו, 3% מעל למחיר הסגירה של המניה ביום שישי, ו-14% יותר מהמחיר הממוצע של המניה בשלושת החודשים האחרונים. מניות אליאנץ יורדות ב-4%.
lt/pgt

ltpgt
מפעילת הכבלים הגדולה באירופה, יונייטד פאן-יורופיאן קומיוניקיישנס (UPC) דיווחה היום על תוצאותיה לשנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
בשורת ההכנסות רשמה החברה צמיחה של 124% לעומת שנת 1999, והיא צופה המשך צמיחה חזקה, במיוחד בעסקי האינטרנט שלה. UPC מחזיקה ב-47% ממניות מפעילת הכבלים הישראלית תבל.
lt/pgt

ltpgt
ההפסד לפני ריבית, מס, פחת והפחתות עבור התקופה המדווחת היה 320.4 מיליון דולר, גידול של 200% לעומת השנה הקודמת. ההפסד היה בהתאם לתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה היו מיליארד יורו. מניות UPC עולות ב-3% בעקבות הודעה זו.
lt/pgt

ltpgt
כייבל אנד וויירלס עולה ב-3% לאחר שהודיעה כי תמכור אג"ח להמרה בשווי של 1.5 מיליארד דולר. הרוכשים יוכלו להמיר את האג"ח למניות PCCW כחלק ממהלך של החברה להיפטר מאחזקותיה, המסתכמות ב-14.7% מהמניות, בחברת הטלקום מהונג קונג.
lt/pgt

ltpgt
ביתר מניות הטלקום נרשמה מגמה מעורבת. בריטיש טלקום עולה ב-2.2%, פראנס טלקום עולה ב-0.9% ודויטשה טלקום יורדת ב-1%.
lt/pgt

ltpgt
ירידות שערים נרשמות במניות הפיננסים האירופיות בעקבות התרבות הסימנים להאטה בגוש היורו. רויאל בנק אוף סקוטלנד מאבד 3.5% בפתיחה, קומרצבנק יורד ב-2.5% ומניית HSBC מאבדת 1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully