וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההפסדים מניירות ערך הגיעו גם לארית: מחקה למעלה מ-15 מיליון שקל

2.4.2001 / 11:26

ארית סיימה את 2000 עם רווח של 100 מ' ש', לאחר שלמזלה מימשה את מרבית מניות טריון שבידיה לפני שצללו בנאסד"ק

שלומי גולובינסקי
ltpgt
בסוף 1999 עמדה חברת ארית , שמניותיה נסחרות בתל אביב ובניו יורק, על סף פשיטת רגל. ההצלה הגיעה מכיוונה של חברת טריון , שרכשה בעסקת מניות את חברת טלגייט, שהחוזקה באותה עת על ידי ארית, אי.סי.איי , וקרנות ההון סיכון גיזה וורטקס.
lt/pgt

ltpgt
בארית לא המתינו הרבה ומימשו מיד 90% ממניות טריון שקיבלו, במחירים שהיום נראים דימיוניים לחלוטין- 198 דולר למניה. היום נסחרות מניות טריון (לאחר ספליטים) במחיר של 4.5 דולרים.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, מחקה ארית את יתרת מניות טריון שבידה, הן בגלל ירידות השערים החדות והן בגלל תביעה משפטית שהגישה טריון בהקשר לספיחי רכישת טלגייט.
lt/pgt

ltpgt
בארית ניצלו את יתרות המזומן הגדולות שהגיעו לקופת החברה בכדי להשקיע במערך של חברות, שמרכיבות היום את הקבוצה. אולם בארית לא ניצלו מהמפולת בשוק ההון האמריקאי. הקבוצה רשמה הפסדים מהשקעה בניירות ערך זרים, שגרמו לה לרשום הוצאות מימון גדולות של 14.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
ההפסדים הללו העבירו את ארית להפסד רבעוני של 11.7 מיליון שקל, במחזור מכירות של 12 מיליון שקל. את השנה כולה סיימה ארית עם מחזור הכנסות של 34 מיליון שקל ורווח נקי של 99 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
קבוצת ארית מורכבת היום משלוש חטיבות מרכזיות. החטיבה הצבאית שעוסקת בייצור מרעומים אלקטרוניים לשוק הצבאי, ובייצור ושיווק של מטווחים אלקטרוניים. החטיבה הטכנולוגית של ארית כוללת השקעה במספר חברות סטארט אפ כמו סנסוטק, העוסקת בפיתוח של חיישנים, אופסיקור ויומן קול.
lt/pgt

ltpgt
החטיבה השלישית של ארית היא החטיבה הרפואית, הכוללת החזקה בחברות סיגמד ואלסינטק, העוסקת בייצור ושיווק של מערכות ממוגרפיה (המשמשות לאיתור ואבחון של סרטן השד) ברחבי העולם.
lt/pgt

ltpgt
בארית אומרים, כי השנה תתמקד בעיקר בביסוס החברות הבנות, ולא בביצוע השקעות נוספות. בשנה החולפת השקיעה ארית כ-3.3 מיליון דולר בחטיבה הרפואית, 3.5 מיליון דולר בחטיבה הצבאית, ו-3.8 מיליון דולר בחטיבה הטכנולוגית.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, אמורה ארית להשלים במהלך הרבעון הקרוב את העברת פעילותה הצבאית לתוך החברה הבת ארית מערכות , שפועלת על גבי השלד הבורסאי רם-צור שנרכש אשתקד על ידי ארית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully