וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח חמורה לנטרו: ירידה של כ-60% בהכנסות לעומת הערכות קודמות

2.4.2001 / 14:15

מצפה להפסד למניה "גבוה באופן משמעותי" מתחזיות האנליסטים, ושולי רווח קרובים לאפס, ואולי אף שליליים, בשל הצטברות מלאים

גיא ימין
ltpgt
עם פרסום התוצאות לרבעון הרביעי, כבר הזהירה הנהלת נטרו כי ההכנסות ברבעון הנוכחי יהיו נמוכות אף יותר מאלו שהוצגו ברבעון הרביעי. היתה זו הצהרה חמורה לנוכח העובדה שברבעון הרביעי נטרו הציגה עלייה מינורית של כ-7% בלבד לעומת ההכנסות ברבעון השלישי, שאף הוא לא היה משופר.
lt/pgt

ltpgt
היום מסתבר כי נטרו פיספסה כבר אז, וכי היא לא תגיע אפילו קרוב להכנסות של 22 מיליון דולר שרשמה ברבעון הרביעי. באזהרת רווח חמורה שמתפרסמת לפני פתיחת המסחר, מודיעה חברת התקשורת האלחוטית כי היא מצפה להכנסות של 8.5 מיליון דולר בלבד, כלומר ירידה של כ-60% לעומת הרבעון הקודם.
lt/pgt

ltpgt
"כמובן שאנחנו מאוכזבים מרמת המכירות שאנו צפויים לחוות ברבעון הנוכחי", אמר בתגובה לדו"חות סנג'י קאר, סמנכ"ל הכספים של נטרו. "הסביבה המאקרו כלכלית השפיעה לא רק על ספקיות שירותי התקשורת הקטנות (CLECS) אלא גם על האינטגרטורים המספקים להן שירותים. הנפילה במכירות נובעת מהאטב בקניות של לקוחות הקצה שלנו באירופה. ציפינו למכירות בסוף חודש מארס, אך אלו לא הגיעו. מעבר לכך, חווינו ביטולים מצד לוסנט " .
ltbrgt
lt/bgtלוסנט שוב אחראית לתוצאותltbgt
המשמעות מבחינת נטרו היא כי לוסנט תהווה רק 50% ממכירות החברה ברבעון, לעומת 85% ברבעון הרביעי. באזהרת הרווח של נטרו לפני פרסום התוצאות ברבעון הרביעי, החברה עוד דיווחה על "הסטה" של הזמנות לתוך 2001, אך היום מסתבר, כצפוי, כי ההסטה הזו תיהפך לביטולים בקנה מידה גדול מכפי ששוער.
lt/pgt

ltpgt
שתי החברות קשורות בהסכם OEM, ולנוכח השפעתה השלילית של לוסנט על התוצאות ברבעון הרביעי, החליטו כבר אז בנטרו להסתמך פחות על היכולות של לוסנט כלקוחה וכמשווקת. בנטרו כבר הרימו ידיים כנראה לגבי לוסנט, והיום אומרת ההנהלה כי למעשה "אין לה מושג" מה יהיה חלקה של לוסנט בהכנסות העתידיות של החברה.
lt/pgt

ltpgt
בנטרו מזהירים היום כי ההפסד למניה יהיה גבוה "באופן משמעותי" מתחזיות האנליסטים, שולי הרווח של החברה יהיו קרובים לאפס, וזאת בשל הצטברות מלאים. בבית ההשקעות מריל לניץ' ציפו לאחר פרסום הדו"חות ברבעון הרביעי להפסד של 10 סנט למניה, הערכה שהתבססה על שולי רווח של 20%-15% אותם ציפתה נטרו לפני האזהרה היום.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully