וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח גם לנור מאקרופרינטרס: הרווח למניה יהיה אפסי, במקרה הטוב

2.4.2001 / 15:09

ברבעון הרביעי רשמה נור רווח של 29 סנט למניה; מצפה לירידה של יותר מ-20% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל

גיא ימין
ltpgt
חברת נור , יצרנית מערכות הדפוס הדיגיטליות, מפרסמת היום אזהרת הכנסות ורווח לרבעון הראשון. בנור מצפים להכנסות של 31 מיליון דולר ברבעון הראשון, עלייה של 44% לעומת הרבעון המקביל, אך ירידה של יותר מ-20% לעומת ההכנסות ברבעון הרביעי, שהסתכמו ב-39.7 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הרבעון הרביעי היה טוב מאוד עבור נור, והיא הצליחה להותיר את תחזיות האנליסטים מאחור. עם זאת, כבר לפני מספר ימים העריך בית ההשקעות פייפר ג'פרי (נשואה זנקס) כי ההאטה הכלכלית לא צפויה לפסוח על החברה, המספקת פתרונות לדפוס דיגיטלי בפורמט רחב וענק לשוק פרסום החוצות.
ltbgt
תוכנית הרה-ארגון - הוצאה של 2.5 מיליו דולר ברבעון הראשון
lt/bgt
גם בחינת השורה התחתונה של המאזן אינה מעודדת. נור מצפה עתה לאיזון בשורת הרווח למניה ברבעון הראשון, לעומת רווח של 18 סנט למניה ברבעון המקביל. תוצאה זו מאכזבת במיוחד אם מביאים בחשבון שנור רשמה רווח של 26 סנט למניה ברבעון הרביעי, ושקרוב לוודאי שהחברה תרשום הפסד למניה, בשל הוצאה של 2.5 מיליון דולר על רה-ארגון שתבוא לידי ביטוי ברבעון הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
בנור הכריזו על תוכנית רה-אירגון, אך בהנהלה מדווחים היום כי לא יקצצו בהוצאות ה-R&D וכי החברה מתעתדת לשים דגש על שידרוג המערכות בחברה, כולל הכשרות עובדים ובדיקות ביקורת איכות. על כל פנים, בחברה דאגו היום להדגיש יותר את העבר ואת התוצאות ב-2000, ופחות את תחזיות הצמיחה ל-2001 כולה.
lt/pgt

ltpgt
"השנה החולפת היתה מצוינת עבורנו", אמר מנכ"ל ונשיא נור, ארז שחר, "חווינו צמיחה של יותר מ-100% בשל המכירות של נור עצמה, וכתוצאה מרכישת חברת סלסה דיגיטל. אנו מאמינים שהמצב הכלכלי הנוכחי בארה"ב הוא זמני, וכי הוא אינו משקף שינוי מבני בתעשייה שלנו".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully