וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקווב מזהירה רבעון שני ברציפות: גם ברבעון ה-1 של 2001 לא נצליח לעמוד בתחזיות ונעמיק את ההפסדים

2.4.2001 / 15:32

בסוף השבוע הרגיע בית ההשקעות וויליאמס קפיטל את המשקיעים ואמר שבקווב תצליח לעמוד בתחזיות, אך גם הוא היה אופטימי מדי; החברה לא תצמח כלל בהכנסות מהרבעון הקודם

גתית פנקס
ltpgt
גם האופטימיות שניסה בסוף השבוע האחרון להשרות בית ההשקעות וויליאמס קפטל גרופ לגבי ביצועיה של חברת בקווב ברבעון הראשון, התגלתה כמרוחקת מהמציאות, מה שניתן לומר גם על המספרים שבקווב קיוותה להגיע אליהם לאחר פרסום תוצאות הרבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
היום הסתבר כי אף בקווב, חברת טכנולוגיית ה-Push, לא תצליח לפגוש את התחזיות לרבעון הראשון של השנה, ובמלים אחרות: היא הצטרפה היום למועדון הגדל והולך של חברות המספקות אזהרות רווח.
lt/pgt

ltpgt
החברה הודיעה היום, יומיים בלבד לאחר סיומו הרשמי של הרבעון, כי הכנסותיה יסתכמו ברבעון הראשון ב-7.4-7 מיליון דולר בלבד, כלומר - ללא צמיחה כלל מהכנסות הרבעון הרביעי של 2000, שהיו 7.1 מיליון דולר. מספר זה אף יגלם ירידה של 8.9% מהכנסות הרבעון המקביל, הראשון של שנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
בשורת הרווח הנקי - שאצל בקווב עדיין צבועה באדום בוהק - בקווב צופה כעת הפסד של 19-16 סנט למניה, וזאת בנטרול חיובים חד פעמיים הנוגעים לפיצוי למניה ולרכישות שביצעה החברה. בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס דיברו על הפסד של 11 סנט למניה ברבעון הראשון, ועל הכנסות של 8.4 מיליון דולר. לא יהיה מופרך להעריך כי החברה אף לא תעמוד בתחזיות לשנה כולה, בה קיוו להכנסות של 50.2 מיליון דולר ולהפסד של 18 סנט למניה.
ltbgt
אזהרת רווח שניה ברציפות
lt/bgt
אלי ברקת, מנכ"ל ויו"ר בקווב תלה היום את האשם באזהרת הרווח - שהיא השנייה ברציפות של החברה - בהאטה בשוק, מצב שהקשה על החברה להגיע ליעד המכירות שהציבה לעצמה. ולמרות האזהרה הקשה יחסית, ברקת מנסה להרגיע: "אנחנו נותרים אופטימים לגבי הטווח הרחוק ולגבי ההזדמנות שלנו להרחיב את נתח השוק שלנו, אך המצב כיום מוביל את לקוחותינו לדחות הזמנות ולהעריך מחדש את תקציביהן", הוא אמר.
lt/pgt

ltpgt
בקווב מפתחת ומשווקת תוכנות להעברת מידע בארגון באמצעות רשת האינטרנט - תוכנות המבוססות על טכנולוגיית הדחיפה (Push). כך, הגולש המחובר לאינטרנט מקבל למחשבו מידע מערוצי מידע שונים, מבלי להמתין זמן רב עד שהמידע יגיע אליו. החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 59 מיליון דולר בלבד, וזאת בעוד בימי השיא שלה שווי החברה היה יותר ממיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
ברקת אף אמר היום כי החברה תבצע "את התיקונים הדרושים כדי לשמור על מצב המזומנים שלה, אך תמשיך להשקיע בצמיחת החברה". עם זאת, ברקת לא פירט מהם אותם צעדים שהחברה מתכוונת לנקוט בהם.
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי רק אתמול פירסמנו כאן "צפירת הרגעה" מכיוונו של בית ההשקעות וויליאמס קפיטל גרופ, שאמר כי חברות התוכנה לאינטרנט יחוו חולשה ברבעון הקרוב, אך בקווב תצליח לקלוע לתחזיות.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מבית ההשקעות העריכו כי ההפסד למניה ברבעון הראשון יהיה 11 סנט, וכי ההכנסות יסתכמו ב-8.19 מיליון דולר. אך היום הסתבר, כי החברה הכינה הפתעה אחרת לחלוטין, שאולי לא הגיעה בהפתעה גמורה למשקיעים, ששלחו את המניה לחיתוך חד של 32% בשבוע שעבר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully