וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורביט מבצעת רכישה עצמית של 300 אלף מניות ב-360 אלף דולר

2.4.2001 / 15:45

נשיא החברה: אנו מנצלים את המחיר הנמוך בו נסחרת המניה; מניית החברה רשמה ב-12 החודשים ירידות של 73%

גולן פרידנפלד
ltpgt
חברת אורביט FR הנסחרת בנאסד"ק הודיעה כי בכוונתה לבצע רכישה מחדש של כ-300 אלף ממניותיה. לדברי נשיא החברה, דויד ברנשטיין, היא עושה זאת במטרה לנצל את החולשה בשוק ההון האמריקאי. להערכתו, חולשה זו הביאה לכך שהמניה נסחרת במחיר אטרקטיווי והחברה מנצלת את ההזדמנות להשקעה במניותיה.
lt/pgt

ltpgt
שער הסגירה למניית אורביט עמד אתמול על 1.2 דולרים, כך שהשקעה זו תצריך מאורביט השקעה של כ-360 אלף דולר בלבד. בתקופה של 12 החודשים האחרונים רשמה המניה תשואה שלילית של כ-73% ונראה כי הנהלת החברה מאמינה שמחיר של 1.2 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של 7.4 מיליון דולר, הוא נמוך ולא משקף את שוויה האמיתי.
lt/pgt

ltpgt
אורביט FR היא החברה הבת של אורביט אלחוט ומייצרת מערכות בדיקה ומדידה למכשירי טלפון סלולריים, משדרי רדיו ולוויינים, טילים מונחים ועוד. כמו כן עוסקת החברה באנטנות ובמקלטים לתחום המיקרוגל.
lt/pgt

ltpgt
מוטורולה, נוקיה, AT&T ובריטיש טלקום הן כמה מלקוחותיה. בשנת 1999 נקלעה החברה למשבר עמוק, בעיקר עקב נפילת שוקי מזרח אסיה, שפגעה בהיקף המכירות באופן ניכר, והמשכו בחקירה של הממשל האמריקאי נגדה, שכן היא מוגדרת כמי שעוסקת בציוד צבאי ומחויבת משום כך לקבל אישור מיוחד כדי ליצא את מוצריה מחוץ לארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
משרד המשפטים האמריקאי ניהל נגד החברה חקירה בנוגע לשתי עסקות מול לקוחות בסין שלא אושרו על ידי הממשל. בסופו של דבר הושגה הסכמה במסגרת עסקת טיעון, לפיה תותר מכירה מחוץ לארה"ב תחת הגבלות מסוימות. כיום עיקר המאמצים של אורביט נתונים להגדרת מוצריה כ"לא צבאיים", בניגוד להגדרתם הנוכחית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully