וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רו"ח של י.מושקוביץ: גירעון של 4.7 מ' ש' בהון העצמי מעורר ספק משמעותי בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי

2.4.2001 / 16:46

החברה הפסידה כ-13.9 מיליון שקל ברבעון הרביעי; ההפסד השנתי - 31 מיליון שקל

אלי דניאל
ltpgt
חברת י.מושקוביץ , חברת הנדל"ן הנמצאת בשליטת יוסף מושקוביץ, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לסיכום שנת 2000, מהם עולה כי מצבה הפיננסי של החברה אינו טוב, בלשון המעטה.
lt/pgt

ltpgt
בשל העובדה כי לחברה גירעון של כ-4.7 מיליון שקל בהון העצמי שלה, ציינו רו"ח של החברה בדו"חותיה הכספיים, כי קיים ספק משמעותי בדבר המשך קיומה של החברה כ"עסק חי".
lt/pgt

ltpgt
בחברה מציינים כי ננקטות מספר פעולות לפיתרון בעיית ההון של החברה. בין היתר, לשם הפחתת הוצאות המימון שלה, מימשה החברה כמחצית מזכויותיה בפרויקט יד אליהו (הזכויות נמכרו לחברת אלקט-קר נכסים, חברה בת של אלקטרה 739037-MRQ ) , ובכוונתה להמשיך ולממש נכסי נדל"ן מניבים ומקרקעין אשר אינם מיועדים לבנייה בטווח הקצר.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, בכוונת י. מושקוביץ להגדיל בצורה ניכרת את צבר עבודות הביצוע הקבלניות, שכן מדובר בעבודות שאינן מצריכות היקף מימון נרחב, וכן להמשיך ולבצע מהלכים לצמצום ההוצאות השוטפות, בעיקר בדרך של קיצוץ בהוצאות ההנהלה והכלליות.
lt/pgt

ltpgt
להערכת הנהלת החברה, הצלחת ביצוע התוכניות הללו מותנית, בין היתר, במציאת מקורות מימון לטווח הקצר ובאישור מהיר של תוכניות הבנייה בפרויקט יד אליהו. עם זאת, בחברה מסכימים כי אם תוכניות ההנהלה הללו לא יצאו אל הפועל, עלול להתעורר ספק מהותי בדבר המשך פעילותה של החברה כ"עסק חי".
lt/pgt

ltpgt
באשר לתוצאות החברה ברבעון הרביעי, הרי שההכנסות הסתכמו ברבעון זה בכ-215.4 מיליון שקל, גידול של כ-410% בהשוואה להכנסות של 42.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.
ltbrgt
lt/bgtההכנסות ב-2000 גדלו ב-ltbgt97%
ההפסד התפעולי של החברה הסתכם בכ-4.1 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-2.4 מיליון שקל שהושג ברבעון המקביל. בהוצאות המימון של החברה נרשם גידול משמעותי של כ-245%, כאשר הוצאות אלה הסתכמו בכ-9.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בשורה התחתונה, הפסידה החברה ברבעון הרביעי של השנה כ-13.9 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 881 אלף שקל ברבעון המקביל. באשר לתוצאות השנתיות של החברה, הרי שהכנסותיה גדלו בשנת 2000 בכ-97% והסתכמו ב-345.7 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-2000 בכ-2.4 מיליון שקל, ירידה של כ-75% לעומת הרווח התפעולי בשנת 1999. הוצאות המימון של החברה גדלו בשנה החולפת בכ-157% והסתכמו בכ-31.9 מיליון שקל. ההפסד השנתי של החברה הסתכם בשנת 2000 בכ-31 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-7.9 מיליון שקל בשנת 1999.
lt/pgt

ltpgt
חברת מושקוביץ עוסקת בייזום בענף הבנייה והמקרקעין, באופן שהחברה רוכשת זכויות במקרקעין המיועדים להקמת מבני תעשייה, מלאכה, מסחר ומגורים, הן בעסקות רכישה והן בעסקות קומבינציה. הפרויקטים היזמיים העיקריים של החברה הינם בניין משרדים ברח' יפו, חיפה; פרויקט המגורים רמת גולדה בחיפה; ופרויקט יד אליהו בתל אביב.
lt/pgt

ltpgt
עלות שכרו של יוסף מושקוביץ, יו"ר הדירקטוריון, הסתכמה בשנת 2000 בכ-1.7 מיליון שקל.

מניית י. מושקוביץ נסחרת כיום בבורסה בתל אביב, לפי שווי של כ-9.6 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully