וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוסטון סיינטיפיק השלימה את רכישת חברת הסטנטים המצופים קואנם; לא הסגירה פרטים פיננסיים

2.4.2001 / 17:55

ההערכות של פייפר ג'פרי מלפני כחודש דיברו על מחיר של כ-20 מיליון דולר בשלב הראשון; במדינול מכנים את הסטנט של קואנם כ"מפגר במיוחד וכושל"

גתית פנקס
ltpgt
חברת בוסטון סיינטיפיק (סימול BSX) הודיעה היום על השלמת רכישת חברת Quanam האמריקאית, אך ממש כפי שעשתה בעת ההודעה על הרכישה בסוף פברואר, גם הפעם לא הסגירה פרטים פיננסיים הקשורים לעסקה. עם זאת, לפני כחודש התנדב בית ההשקעות פייפר ג'פרי לספק מספרים הנוגעים לעסקה, והעריך את השלב הראשון של העסקה בכ-30-10 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
קואנם, שהיא חברה אמריקאית פרטית שהוקמה ב-1993, מייצרת סטנטים - קפיצים רפואיים - שנועדו להרחיב עורקים כליליים (עורקי הלב). החברה אף עוסקת בייצור סטנטים מכוסים ומצופים (Coated Stent) , העשויים מתכת עם ציפוי פולימרי, שמאפשר החדרת תרופות למקום הרצוי ולא רק את הרחבת העורק. השרוול המולבש על הסטנט משחרר תרופה בקצב מסוים, המסייעת בטיפול במחלות הקשורות ללב ולכלי דם אחרים. קואנם ניסתה את התרופה על כ-300 מטופלים במסגרת הניסויים הקליניים.
ltbrgt
lt/bgtלאחר הרכישה טענה מדינול כי קואנם לא מתחרה ltbgt
גם חברת מדינול הישראלית מתמחה בפיתוח סטנטים (בשם ניר). כיום, בוסטון סיינטיפיק היא הלקוחה הגדולה ביותר של מדינול, והיא רוכשת ממנה את הסטנטים שהיא מייצרת. בנוסף, היא בעלת 22% מהון מניות החברה, והמו"מ לרכישת 78% הנותרים - שאינו מצליח בשלב זה להתגבש לכדי עסקה - בהחלט ממקד תשומת לב רבה בחודשים האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
בוסטון סיינטיפיק ניצלה היום את המעמד כדי להביע את שביעות רצונה מההתקדמות בתוכנית הסטנטים העצמאיים שלה, והודיעה כי היא רואה התקדמות בניסויים הקליניים שהיא מבצעת. "המומחיות של קואנם בשילוב עם יחידות המחקר אצלנו יסייעו לנו בפיתוח של הטכנולוגיות הקיימות שלנו ויקלו עלינו לפתח טכנולוגיות חדשות", אמר ג'ים בארי, סגן נשיא בבוסטון. "אנחנו תולים תקוות בשילוב של קואנם עם צוות הפיתוח שלנו", הוסיף.
lt/pgt

ltpgt
לא ברור האם יש כאן אמירה כלשהי שמכוונת אל מדינול, שאמורה "להפחיד" באיזושהי צורה את החברה מפני התמקדות של בוסטון בפיתוח העצמי של הסטנטים. יצוין, כי לאחר הודעת הרכישה בסוף פברואר, אמר לנו בכיר במדינול כי בתי ההשקעות שקבעו כי קואנם מתחרה במדינול לא הבינו את המטריה, וכי החברה כלל אינה מהווה כל תחרות למדינול.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו מסתכלים בלגלוג על הרכישה", אמר לנו בזמנו אותו מקור בכיר, "ולמעשה, היא ממש כמו החדרת וירוס למערכת עבור בוסטון, מאחר שקואנם מציעה כיום את הסטנט המפגר ביותר בשוק. ההתנתקות בינינו לבין בוסטון היא אולי מהלך שקורה ואולם לא זו הדרך. אם הם מתכוונים להתנתק מאיתנו באמצעות רכישת קואנם, הרי שאין הגדרה אחרת להחלטה פרט לכושלת וטפשית", אמר הבכיר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully