וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצטרפו משקיעים נוספים לתביעת וולדן ואתגר נגד ג'ולט - דורשים 46.2% ממניות MRV בשווי 22 מיליון דולר

2.4.2001 / 18:44

הסטארט אפ ג'ולט, שנמכר ל-MRV בכ-52 מיליון דולר, הפר, לטענת התובעים, את הסכם ההשקעה שנחתם עימו

אמיר הלמר
ltpgt
חמישה משקיעים נוספים הצטרפו היום לתביעתן של קבוצת קרנות ההון סיכון וולדן וקרן אתגר כנגד חברת ג'ולט, דוד מדווד, ממקימי החברה והיו"ר, בעלי מניות נוספים וחברת MRV, שרכשה אותה באפריל שנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
בתביעה המקורית, שהוגשה ע"י וולדן באמצעות עוה"ד יעקב ישראלי ועופר שפירא באוגוסט 2000, נטען כי חברת ג'ולט, העוסקת בפיתוח ומכירה של מערכות תקשורת אופטיות אלחוטיות, הפרה באופן יסודי ובחוסר תום לב את הסכם ההשקעה שנחתם בינה לבין קבוצת וולדן, לפיו היו אמורים וולדן ומשקיעים נוספים להשקיע בה 4 מיליון דולר בתמורה לאחזקה של 46.5% בה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות הפרת ההסכם ע"י ג'ולט, טענו וולדן ואתגר, התובעות דאז, נגרם להן נזק של כ-18 מיליון דולר, וזאת לאור העבודה שמיד לאחריו נרכשה ג'ולט ע"י MRV האמריקאית, שבבעלות נועם לוטן ושלמה מרגלית, בעסקת מניות לפי שווי של כ-51.2 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
וולדן ואתגר ביקשו מביהמ"ש בכתב התביעה כי יורה ל-MRV להעביר לידיהם 38.3% מהמניות שהוקצו בעסקת הרכישה לבעלי המניות של ג'ולט, ולחילופין, שתשלם את שווי המניות נכון ליום הגשת התביעה - סך של כ-18 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
כעת, עם הצטרפות משקיעים נוספים לתביעה, תוקן כתב התביעה, כך שדרישת 9 הקרנות שהשקיעו היא להעברת 46.21% מהמניות שהקצתה MRV לג'ולט בעסקה, ששוויין בעת ביצוע העסקה היה כ-22 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הקרנות הנוספות שהצטרפו לתביעה הן Shulon investment ,c.b.s. immo 2 ,Alanis investment holdings, valuevision ו-Nathan Low.
lt/pgt

ltpgt
מהטענות שפורטו בכתב התביעה עולה כי לאחר שנחתם למעשה הסכם ההשקעה בין הקרנות לג'ולט ב-25 בנובמבר החלה ג'ולט לנקוט בשורה ארוכה של הפרות ההסכם ולמעמד החלפת שטרי המניות בכסף, לא סיימה ג'ולט להכין את כל שנדרש. למרות הארכה שניתנה לה, טוענות הקרנות בכתב התביעה כי ג'ולט לא התייצבה במועד החדש שנקבע לביצוע ההסכם.
lt/pgt

ltpgt
עוד נטען בכתב התביעה, כי בשלב מאוחר יותר, בעת שמדווד שהה בהונג קונג, הוא נפגש עם נציגי חברת davnet האוסטרלית על מנת להתקשר איתה בהסכם השקעה אחר, וזאת על אף קיומו של ההסכם החתום בין הצדדים. לבסוף כאמו רמספר חודשים מאוחר יותר נרכשה החברה כאמור ע"י MRV בעסקת מניות לפי שווי של כ-52 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully