וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: ירידות שערים במניות התעשייה; מניות הטלקום רשמו עליות

2.4.2001 / 18:57

יצרנית הציוד לייצור שבבים ASML איבדה 6% בעקבות הורדת תחזיות; UPC ירדה ב-4.2% על אף צמיחה של 124% בהכנסות

גיא צ'אק
ltpgt
שוקי אירופה נסגרו בירידות קלות בעקבות מניות התעשייה, לאחר שמדד מנהלי הרכש שהתפרסם היום הצביע על ירידה בתפוקה באזור היורו בחודש פברואר. ענקית התעשייה BASF ומניית הרכב פולקסוואגן הובילו את ירידות השערים. מניות הטלקום רשמו עליות ואילו יצרניות ציוד התקשורת ירדו. ה-FTSE נסגר בירידה של 0.3%, בפאריס עלה ה-CAC 40 ב- 0.6% והדקס יורד עתה ב-0.2%.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מציינים כי ישנם חששות בנוגע למצב השוק האירופי ברבעון השני של השנה, לנוכח ההאטה הנמשכת בארה"ב וחוסר הוודאות בנוגע למידת ההשפעה של החולשה בשוק האמריקאי על רווחי החברות האירופיות. ענקית הכימיקלים הגרמנית BASF איבדה 4%. יצרנית הפלדה הגדולה באירופה, יוסינור, איבדה 7% ופולקסוואגן ירדה ב-3%.
lt/pgt

ltpgt
במגזר יצרניות ציוד התקשורת בלטה בוקהם בירידה של 7%; מניית STM מיקרואלקטרוניקס ירדה ב-2.1%, אינפיניאון הפסידה 3% ו-ARM ירדה ב-2.7%. גולדמן סאקס הוריד את תחזיותיו למניות המוליכים למחצה וציין כי מחיריהן אינם משקפים את מצב הרווחים. מניית ASML, יצרנית הציוד לייצור שבבים, איבדה 6% לאחר שגולדמן סאקס הוריד את תחזית הרווחים לשנת 2002.
ltbrgt
lt/bgtמניית UPC ירדה ב-4.1% על אף צמיחה של 124% בהכנסות ltbgt
מנגד, נרשמו עליות קלות במניות הטלקום: וודאפון הוסיפה 0.9% וכייבל אנד וויירלס עלתה ב-3.2%, לאחר שהודיעה כי תמכור אג"ח להמרה בשווי של 1.5 מיליארד דולר. הרוכשים יוכלו להמיר את האג"ח למניות PCCW כחלק ממהלך של החברה להיפטר מאחזקותיה המסתכמות ב-14.7% ממניות חברת הטלקום מהונג קונג. דויטשה טלקום עלתה ב-0.8% ופראנס טלקום רשמה עלייה של 4.1%. המשקיעים העריכו כי מחיריהן של מניות הטלקום הגיעו לרמה נמוכה מדי, על אף שהחברות עושות מאמצים ניכרים על מנת לצמצם את חובותיהן.
lt/pgt

ltpgt
UPC איבדה 4.1% על אף שרשמה צמיחה של 124% בהכנסות לעומת שנת 1999. החברה צופה המשך צמיחה חזקה, במיוחד בעסקי האינטרנט שלה. UPC מחזיקה ב-47% ממניות מפעילת הכבלים הישראלית תבל.
lt/pgt

ltpgt
במגזרי המסחר האחרים בלטה ענקית הביטוח והפיננסים הגרמנית אליאנץ, לאחר שנודע כי תרכוש 80% ממניות דרזנר בנק, הבנק השלישי בגודלו בגרמניה, תמורת כ-20 מיליארד דולר. אליאנץ איבדה 2.9% ומניית דרזנר בנק ירדה ב-0.8%, שכן ההודעה היתה צפויה מזה כמה ימים. חברת הביטוח השנייה בגודלה באירופה כבר מחזיקה ב-20% ממניות דרזנר, ובעקבות העסקה תהיה לה בעלות מלאה על הבנק. המיזוג בין השתיים ייצור חברת פיננסים המנהלת קרנות בשווי 880 מיליארד דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully