וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח גם לנור מקרופרינטרס - תרשום ברבעון הראשון הפסד של כ-15 סנט למניה

2.4.2001 / 19:21

צפויה ירידה של יותר מ-20% בהכנסות לעומת הרבעון הרביעי; סמנכ"ל הכספים: ההאטה נובעת מירידה במכירות בארה"ב, ייתכן שניאלץ להפסיק חלק מפעילויותינו

גיא ימין
ltpgt
חברת נור , יצרנית מערכות הדפוס הדיגיטליות, מפרסמת היום אזהרת הכנסות ורווח לרבעון הראשון. בנור מצפים להכנסות של 31 מיליון דולר ברבעון הראשון, עלייה של 44% לעומת הרבעון המקביל, אך ירידה של יותר מ-20% לעומת ההכנסות ברבעון הרביעי, שהסתכמו ב-39.7 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
"כבר בסוף הרבעון הרביעי הבנו שאנו ניצבים בפני תקופה חלשה", אומר לנו היום הלל קרמר, סמנכ"ל הכספים של החברה. "קשה להגיד שהופתענו מעוצמת הירידה לעומת הרבעון הרביעי, כי באופן מסורתי, הרבעון הראשון הוא חלש יחסית. למעשה, כל הפגיעה במכירות נבעה מהאטה במכירת המכונות בארה"ב. תערוכה גדולה בארה"ב של התעשייה היתה התקווה שלנו להגדלת צבר ההכנסות, אך כנראה שההאטה שם יותר חזקה משצפינו".
lt/pgt

ltpgt
הרבעון הרביעי היה טוב מאוד עבור נור, והיא הצליחה להותיר את תחזיות האנליסטים מאחור. עם זאת, כבר לפני מספר ימים העריך בית ההשקעות פייפר ג'פרי (נשואה זנקס) כי ההאטה הכלכלית לא צפויה לפסוח על החברה, המספקת פתרונות לדפוס דיגיטלי בפורמט רחב וענק לשוק פרסום החוצות.
lt/pgt

ltpgt
בפייפר ג'פרי ציפו להכנסות של 170 מיליון דולר, אך היום אומר קרמר כי נור לא תצליח לעמוד בתחזיות השנתיות. "כמה רחוק נגיע מאותם 170 מיליון דולר של מכירות - אני עוד לא יודע. אני מעריך כי נראה שיפור ברבעונים הקרובים, אם כי אין סיכוי שנרשום 40% צמיחה כפי שעשינו ב-2000", מוסיף קרמר.
ltbrgt
lt/bgtמקווים לחזור לרווחיות ברבעון השניltbgt
מכה קשה סופגת נור בשורה התחתונה של המאזן ברבעון הראשון. נור מצפה עתה לאיזון בשורת הרווח למניה ברבעון הראשון, לעומת רווח של 18 סנט למניה ברבעון המקביל, אך זהו אינו סוף הסיפור, והתוצאה מאכזבת הרבה יותר, אם מביאים בחשבון הוצאות רה ארגון של החברה ברבעון הראשון, שמסתכמות ב-2.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
חישוב מהיר מעלה שנור, בעלת 16 מיליון מניות, תרשום למעשה הפסד של כ-15.5 סנט למניה, הרחק מאחורי רווח של 26 סנט למניה ברבעון הרביעי. "אני מקווה שכבר ברבעון השני נחזור לרווחיות, אך אין ספק שלא נצליח לתוצאות של הרבעון הרביעי. בשלב זה אני לא מעוניין להעריך מה יהיה הרווח למניה ברבעון השני, פשוט מפני שבתנאי השוק הנוכחיים הציפיות שלנו היא מאוד מוגבלת", אומר הלל.
ltbrgt
lt/bgtבתכנון: הפסקת פעילות קווי ייצור ואיחוד פעילויותltbgt
ההוצאות של 2.5 מיליון דולר על תוכנית הרה ארגון נובעת ממה שמגדירים היום כהפסקת חלק מפעילויות החברה ואיחוד פעילויות אחרות. "יש לנו מספר ארגונים שונים ואנחנו חושבים על דרכים לאחד אותם, אם כי איני מעוניין לפרט כרגע. מצד שני, ייתכן שנראה כי אין ברירה, אלא ליסוג מחלק מקווי הייצור שלנו. אנו לא מייצרים רק מכונות אלא גם דיו, מצעים, ציפויים וחומרים מתכלים אחרים, ויכול להיות שניאלץ לוותר שם", אומר קרמר. בנור אמרו היום כי המוצרים המתכלים ממשיכים להימכר היטב, והם צפויים להוות כ-33% מהמכירות ברבעון הראשון.
lt/pgt

ltpgt
בהנהלת נור מדווחים היום כי לא יקצצו בהוצאות ה-R&D, וכי החברה מתעתדת לשים דגש על שדרוג המערכות, כולל הכשרות עובדים ובדיקות ביקורת איכות. על כל פנים, בחברה דאגו היום להדגיש יותר את העבר ואת התוצאות ב-2000, ופחות את תחזיות הצמיחה ל-2001 כולה.
lt/pgt

ltpgt
"השנה החולפת היתה מצוינת עבורנו", אומר מנכ"ל ונשיא נור, ארז שחר, "חווינו צמיחה של יותר מ-100% בשל המכירות של נור עצמה, וכתוצאה מרכישת חברת סלסה דיגיטל. אנו מאמינים שהמצב הכלכלי הנוכחי בארה"ב הוא זמני ואינו משקף שינוי מבני בתעשייה שלנו". המשקיעים, מצדם, דווקא כן מסתכלים קדימה, ומניית החברה צונחת עתה בכ-30% למחיר של 4.5 דולרים, המשקף לה שווי של כ-70 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully