וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחר יגישו 4 המתמודדות על תדרי ה-LMDS את בקשתן להשתתפות במכרז

2.4.2001 / 19:47

יפקידו בידי משרד התקשורת ערבות של 50 מ' ש' וישלמו 100 א' ש' דמי השתתפות; המשנה למנכ"ל ברק: סיכוי נמוך ביותר למיזוג בין החברות לפני המכרז שייערך בעוד כחודשיים

גיא הדס
ltpgt
כל ארבע המתמודדות שהודיעו על רצונן להתחרות בשוק הפנים ארצי יגישו מחר למשרד התקשורת את בקשותיהן להשתתף במכרז לתדרי ה-LMDS. המתמודדות על התדרים, סלקום, ברק, קווי זהב ואופק, יפקידו בידי משרד התקשורת ערבות של 50 מיליון שקל וישלמו 100 אלף שקל כל אחת, דמי השתתפות במכרז.
lt/pgt

ltpgt
במכרז, שיתקיים על פי הערכות תוך 6 עד 8 שבועות, יתחרו ארבע החברות על 3 קבוצות תדרי LMDS, המיועדים להעברת תקשורת רחבת פס נייחת כפיתרון לחברות תקשורת צעירות לרישות ה"מייל האחרון" של תשתית התקשורת. אופק מבית יורוקום היא החברה היחידה עד כה שקיבלה רישיון ממשרד התקשורת להפעלת שירותי תקשורת פנים ארציים (רישיון מפ"א כללי), אולם היא תזדקק לתדרים כדי להתחיל ולפרוש את הרשת שלה.
lt/pgt

ltpgt
מחיר המינימום עבור כל חבילת תדרים מסתכם ב-6 מיליון שקל, אולם מכיוון שצפויה תחרות על קבוצות התדרים שאינן מספיקות לכל החברות - צפוי שמחיר כל חבילה יעלה.
lt/pgt

ltpgt
מבין ארבע המתמודדות רק אחת, אופק, בחרה בספק ציוד - נורטל 10003649-MRQ - אולם עקב בעיות מימון שוקלת עתה החברה החלפה של ספק הציוד הראשי שלה. ברק וסלקום נמצאות בשלבים אחרונים של בחירת הספק, ואילו קווי זהב, שנכנסה לתחום הכי מאוחר, מקיימת רק מחר כנס ספקים, ונראה שהיא לא ממש הגדירה את הדרישות שלה.
lt/pgt

ltpgt
ברק מנהלת עתה משא ומתן עם אריקסון וסימנס להפיכתן לספק הציוד הראשי של הפרויקט הפנים ארצי שלה. סגירת המשא ומתן מתעכבת רק משום שברק רוצה להגיע להסכם מימון טוב יותר, כדי להימנע מהמצב אליו נגררה אופק מכיוון שלא החזיקה בידה הסכם מימון חתום וסגור.
lt/pgt

ltpgt
המשנה למנכ"ל ברק, גיל שרון, אומר שהסיכוי שיתרחש מיזוג בין החברות עד המכרז עצמו הוא נמוך ביותר. יחד עם זאת, שרון טוען כי בסופו של דבר אין בשוק התקשורת הפנים ארצי מקום ליותר מ-3 מתחרות, דהיינו, מפעילת תקשורת חדשה אחת בלבד.
lt/pgt

ltpgt
אז אם כך המצב, מדוע לא להתמזג כבר עתה ולחסוך בזבוז משאבים עצום בתכנון הפרישה והשקעה בתדרים? דיונים רציניים בעניין נוהלו רק על ידי סלקום ואופק, ואלה עלו על שרטון לפני כחודש. שרון אומר כי השוק אינו מוכן למיזוגים ושלא נעשים מספיק מאמצים בעניין מצד החברות. "השיחות בין אופק לסלקום למעשה הקפיאו כל דיון על מיזוג עם אחת משתי החברות, ומאז שהתפוצץ המשא ומתן, לא ניהלנו דיונים רציניים עם מי מבין החברות". גם סמנכ"לית לפיתוח עסקים ואינטרנט של קווי זהב, סטלה הנדלר, אינה מאמינה שנראה בקרוב מיזוג בתחום.
lt/pgt

ltpgt
שרון טוען כי סביר שתהיה התנגדות מצד הממונה על ההגבלים העסקיים אם יוחלט על מיזוג בפעילות של קווי זהב וברק, אולם מיזוג בין ברק וסלקום לא צפוי להיתקל במכשלה רגולטורית מסוג זה.
lt/pgt

ltpgt
"היום קשה מאוד למצוא שותפים מבחוץ שירצו להשתתף בשוק הפנים ארצי בישראל, ולכן קשה לי להאמין שיצטרפו גורמים מחו"ל לחברות המתחרות. הסיפור של אופק, כאילו היא עומדת לחתום על כזה הסכם, נראה לי לא מציאותי", אומר שרון.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully