וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרדיים רוכשת תוכנה ופעילות של Oilfield הבריטית במאות אלפי פאונדים

2.4.2001 / 20:20

פרדיים, שהאסטרטגיה שלה היא גידול ע"י רכישת חברות, מעריכה כי Oilfield, שבעבר דרשה 10 מיליון דולר, תרחיב את פעילותה בתחום הגיאולוגיה

גתית פנקס
ltpgt
חברת פרדיים גיאופיזיקל , המתמחה באספקת פתרונות מתקדמים ושירותים גיאו-מדעיים לתעשיית הנפט והגז, הודיעה היום כי רכשה תוכנה בשם GeoScene ופעילות מחברת Oilfield הבריטית, שבסיסה בסאות האמפטון.
lt/pgt

ltpgt
פרדיים מתמחה בפתרונות לגיאופיסיקה, פטרופיסיקה וגיאולוגיה, ורכישת הפעילות של החברה הבריטית תאפשר לה לחזק את הפתרונות שלה בתחום הגיאולוגי, כלומר - בחינה של השכבות השונות של מאגרי הנפט. לדברי אלדד וייס, יו"ר ומנכ"ל פרדיים, סכום הרכישה אינו עולה על כמה מאות אלפי פאונדים.
lt/pgt

ltpgt
"היתה לנו הזדמנות לרכוש תוכנה ופעילות במחיר שהוא טוב מאוד מבחינתנו", אומר וייס, "יש כאן שילוב של הרצון שלנו להרחיב את הנוכחות שלנו בתחום הפתרונות הגיאולוגיים עם קשיי הנזילות של חברת אוילפילד, שרצתה לממש חלק מההחזקות שלה", הוא מסביר. לדבריו, לפני שנה ביקשה אוילפילד כ-10 מיליון דולר (כ-7 מיליון פאונד) עבור התוכנה והפעילות של GeoScene, "שזה אולי סכום שהיינו מוכנים לשלם אז, אבל בטח לא היום", הוא מסביר.
ltbrgt
lt/bgt הרכישה מעניקה לפרדיים גישה ללקוחותltbgt
לדברי וייס, הפעילות אותה מצרפת פרדיים היא של אחת מהחברות המובילות בתחום, ובאמצעות הרכישה היא אף זוכה בגישה לקהל לקוחות נרחב. כיום, בסיס ההתקנות של החברה הבריטית כולל 150 רשיונות, בעיקר בים הצפוני, המזרח התיכון וקנדה, ומקיף חברות נפט וגז גדולות.
lt/pgt

ltpgt
פרדיים היא חברה שהאסטרטגיה העסקית שלה היא התרחבות באמצעות גידול חיצוני ורכישת חברות וטכנולוגיות, שיקדמו אותה לעבר מטרתה - להיות ספקית פתרונות מובילה עבור תעשיית הנפט והגז.
lt/pgt

ltpgt
בין הרכישות הבולטות של פרדיים עד כה ניתן לציין את קוגניסייס המתמחה בגיאופיסיקה (1997), את ג'יאוטק מבריה"מ (1998) PTM האוסטרלית (1999), ואת חטיבת פלגשיפ של חברת CGG הצרפתית (2000). פרדיים אף טרם סיימה סופית את רכישת חברת סיסדריל הסקוטית עליה הודיעה בשנה שעברה.
ltbrgt
lt/bgt לרכישה לא תהיה השפעה על התוצאות הכספיותltbgt
לדברי וייס, לא תהיה לרכישה של היום השפעה על התוצאות הכספיות של פרדיים. "יש לנו Pipeline של רכישות, וייתכן שזה באמת זמן טוב כדי ללקט מציאות, במיוחד חברות קטנות שגופי ההשקעה הגדולים החליטו להפסיק לממן בתקופה כזו של חוסר ודאות בשוק", אומר וייס. לא מכבר אמרו בבית ההשקעות אופנהיימר כי פרדיים מחפשת לבצע רכישות שיתרמו לרווח למניה, ולא ידללו אותו, ונראה כי הרכישה עליה הודיעה היום החברה נכנסת ברובריקה זו.
lt/pgt

ltpgt
"התעשייה שלנו דווקא במצב טוב, והראיה היא שמגזר האנרגיה הוא אחד הבודדים שצפוי לו גידול של 15% בשנה במשך שלוש השנים הקרובות. מעבר לכך, יש גידול גם בצורך לשירותים, ולכן אנחנו מרגישים בנוח עם השוק בו אנו עובדים", מסביר וייס.
lt/pgt

ltpgt
את הרבעון הראשון של השנה החלה החברה עם מזומנים בקופה בשווי של 8.6 מיליון דולר ועם קו אשראי של כ-22 מיליון דולר, סכומים שאינם כוללים גם את הרכישה הנוכחית, שהתבצעה במזומן. "יש לנו תזרים מזומנים חיובי, ואנחנו בהחלט לא מרגישים שהמניה נמצאת ברמה המתאימה כדי לשקף את הפעילות של החברה", אומר וייס.
lt/pgt

ltpgt
את המסחר היום פתחה המניה ברמה של 5.2 דולרים. מאז תחילת הרבעון הנאסד"ק הספיק לאבד יותר מ-25%, ואילו המניה דווקא השלימה מהלך נאה, ועלתה ב-22%. "לאור העלייה, אני יכול לומר שאני מרוצה יחסית, אבל ברור שלא מספיק", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
נזכיר כי בינואר השנה התריעה החברה כי תרוויח 45-40 סנט למניה בשנת 2001, בעוד התחזית הממוצעת בוול סטריט דיברה על רווח גבוה יותר, של 50 סנט למניה. כמו כן, החברה הודיעה כי הכנסותיה יהיו 80 מיליון דולר השנה - עלייה של 26% מהשנה הקודמת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully