וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקווב: "מאחר שאנחנו סוגרים 50% מהרבעון בחודש האחרון, הבנו רק עכשיו את המימדים של החולשה"

2.4.2001 / 22:05

כך אומר היום חנן מירון, סמנכ"ל הכספים של החברה; הוא מעריך כי בקווב לא תיאלץ לפטר עובדים, וכי לאזהרת הרווח שפירסמה היום יהיו השלכות אסטרטגיות

גתית פנקס
ltpgt
"השוק קשה, הלקוחות מעכבים השקעות בטכנולוגיה וזה מסביר את המצב הקשה אליו נקלענו", מסביר היום חנן מירון, סמנכ"ל הכספים של בקווב , את אזהרת הרווח שסיפקה היום החברה - הסבר ששמענו פעמים רבות ברבעון האחרון מכיוון מנהלי חברות לא מעטות שנסחרות בוול סטריט, ולאור הערכות האנליסטים - גם נמשיך לשמוע אותו בתקופה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
"לא היתה אף בעיה אצלנו שהיתה ספציפית לחברה; כשלקוחות שלנו נמצאים במצב קשה ונאלצים לפטר עובדים, זו בהחלט לא תקופה לבצע בה השקעות בטכנולוגיה, ולכן לא פלא שנתקלנו במספר לא מבוטל של דחיות הזמנות ברבעון האחרון", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
מירון מסביר כי מאחר שבקווב סוגרת 50% מהרבעון שלה בחודש האחרון שלו, רק כעת היא הבינה את העוצמה של החולשה בשוק ואת ההשפעה על התוצאות הכספיות. "היה לנו חשוב לפרסם את האזהרה עם המספרים המדויקים עוד טרם פתיחת יום המסחר הראשון של הרבעון השני של 2001", הוא אומר.
ltbrgt
lt/bgtהשלכות אסטרטגיות; לא פיטורים ltbgt
ואין ספק שהמספרים אינם כה קלים לעיכול. החברה הודיעה היום כי הכנסותיה לרבעון הראשון יהיו 7.4-7 מיליון דולר בלבד, כלומר - ללא צמיחה כלל מהכנסות הרבעון הרביעי של 2000, וכי הפסדיה יהיו 19-16 סנט למניה. בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס דיברו על הפסד של 11 סנט למניה ברבעון הראשון ועל הכנסות של 8.4 מיליון דולר ברבעון הראשון.
lt/pgt

ltpgt
"לאזהרה מהיום יהיו השלכות אסטרטגיות מבחינתנו, אולם אנחנו לא נפטר עובדים", מרגיע מירון. כיום יש לבקווב 270 עובדים, כשליש מהם בישראל. "אנחנו נגדיל ללא ספק את מצבת כוח האדם שלנו, אולם נעשה זאת בזהירות ובאחריות", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
בקווב אינה מספקת היום תחזיות לשנת 2001 כולה. "נעשה זאת ב-23 באפריל כאשר נקיים את שיחת הוועידה", אומר מירון. "אומנם אין כיום צפיות גבוהה בענף וקשה ביותר לחזות את הביצועים, אולם כפי שבעבר סיפקנו הערכות לגבי ביצועינו בשנה כולה, אנו נתייחס לכך גם הפעם", הוא אומר.
ltbrgt
lt/bgtאזהרת הרווח לא הפתיעה במיוחד את המשקיעים ltbgt
ייתכן שאזהרת הרווח לא היוותה הפתעה דרמטית במיוחד עבור המשקיעים, שכן בעת כתיבת שורות אלה מאבדת המניה 6%, לאחר שכבר השלימה ירידה מצטברת של 32% בשבוע שעבר. "אני כמובן לא מעוניין להתייחס לביצועי המניה", אומר מירון ומזכיר כי את הרבעון הרביעי של השנה סיימה החברה עם 64 מיליון דולר בקופה, מה שמוסיף לבטחונו ביכולת שלה לעבור בשלום את התקופה הקשה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
"יש גם נקודות אופטימיות", הוא אומר. "הצורך במוצר שלנו הוא ברור, והוא משתלב בצורה טובה בהפיכת האינטרנט מפאסיווי לאקטיווי". בקווב מפתחת ומשווקת תוכנות להעברת מידע בארגון באמצעות רשת האינטרנט - המבוססות על טכנולוגיית הדחיפה (Push) .
lt/pgt

ltpgt
מירון אף מביע שביעות רצון מהסכם ה-OEM עליו הודיעה החברה ברבעון הרביעי של השנה עם "חברה המתמחה בתחום תשתיות האיטנרנט", שאת שמה לא חשפה בקווב. "בתקופה הקרובה נפרסם על ההסכם פרטים נוספים, אבל אני יכול לומר שמדובר בחברה מובילה, שכעת אנחנו בשלב של אינטגרציה איתה, אך טרם ראינו מכך הכנסות", הוא אומר. יחד עם זאת, בקווב כבר החלה להכיר ברבעון הראשון בהזמנה בסך 9.2 מיליון דולר מחברת SAP - סכום שצפוי להתפרש על פני השנה כולה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully