וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

FBR וכלל יקימו קרן של 175 מ' ד'

2.4.2001 / 22:26

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים

שירות TheMarker.com
ltpgt
ltigtltbgtltfont color=redgt
2 באפריל 2001
lt/igtlt/bgtlt/fontgt
ltbgt
חברת FBR האמריקאית וכלל יקימו קרן הון סיכון של 175 מ' ד'
lt/bgt
FBR תפעל ביחד עם קרן אינפיניטי מקונצרן כלל, לקידום חברות היי-טק ישראליות בארה"ב. יוזמי הקרן החליטו כי תפקידיה יכללו "שירותי נחיתה רכה", הכוללים מתן מעטפת שירותים לשלב המעבר של חברות ישראליות לארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
FBR היא חברת החזקות המתמחה בבנקאות להשקעות, ייעוץ ברוקרים לחברות מוסדיות, קרנות הון סיכון וניהול נכסים, ששוויה מוערך ב-250 מיליון דולר. למרות התמקדותה בחברות אינטרנט מובילות וכלל עולמיות, מעניקה החברה שירותים בתחומים נוספים, דוגמת טכנולוגיה, מתן שירותים פיננסיים, נדל"ן ואנרגיה.
ltigtltbgtltfont color=redgt
1 באפריל 2001
lt/igtlt/bgtlt/fontgt
ltbgt
קרנות הון הסיכון בביוטכנולוגיה מחזיקות את הכסף בכיס: מגייסות סכומי שיא אך משקיעות בפחות חברות
lt/bgt
בשנה שעברה גייסו 35 קרנות הון הסיכון של הביוטכנולוגיה סכום שיא של 4.3 מיליארד דולר, כמעט כפליים מ-2.3 מיליארד הדולר שגייסו בשנת 1999, ויותר מפי ארבעה מהסכום שגייסו בשנת 1996.
lt/pgt

ltpgt
אולם למרות הצלחת הגיוסים של הקרנות, הן אינן ממהרות להשקיע בחברות סטארט אפ חדשות. היקף ההשקעות של קרנות בחברות ביוטכנולוגיה הגיע בשנה שעברה ל-6.53 מיליארד דולר, זינוק של 45% לעומת 1999, אך מספר החברות בהן השקיעו הקרנות גדל ב-11% בלבד, והגיע ל-1,100.
ltigtltbgtltfont color=redgt
30 במארס 2001
lt/igtlt/bgtlt/fontgt
ltbgt
Jafco השלימה גיוס קרן המשך בהיקף 178 מ' ד' שתשקיע בישראל
lt/bgt
קרן ההון סיכון הגדולה ביפן, Jafco (אסיה פאסיפיק), הודיעה כי השלימה גיוס קרן ההמשך השישית של קרן הבת שלה, Jafco-Asia. קרן ההמשך, בהיקף של 178 מיליון דולר, משקיעה בחברות טכנולוגיות באסיה.
lt/pgt

ltpgt
הקרן הודיעה כי הקרן החדשה תתמקד בהשקעות בחברות אסיאתיות (ללא השקעות ביפן), חברות ישראליות וחברות אוסטרליות. תחומי ההשקעה יהיו מדעי החיים, הטלקומיוניקציה, המסחר האלקטרוני, התוכנה, והמוליכים למחצה. הקרן ציינה כי אחוז ניכר מהקרן יושקע בחברות סטארט-אפ מסינגפור. מרבית ההשקעות של הקרן החדשה מתוכננות לשלבים המוקדמים של החברות.
ltbgt
טופ-טיר נמכרה ל-SAP תמורת 400 מ' ד'
lt/bgt
השתיים הודיעו כי חתמו על הסכם הרכישה, שכפוף עדיין לאישור רשויות האנטי-טראסט. טופ-טיר היתה שותפה עסקית של SAP משנת 1999, וחלקים מהטכנולוגיה שלה כבר משולבים בפורטל הארגוני mySAP Workplace של SAP.
lt/pgt

ltpgt
טופ-טיר פיתחה פיתרון שמשלב בין מאגרי המידע הפנימיים של החברה לבין מאגרי המידע החיצוניים על אותה פלטפורמה בסיסית, כדי שהמידע יהיה נגיש ושקוף לכל המשתמשים בארגון. מוצר התוכנה של טופ-טיר תוכנן לאפשר לאנשי הארגון לגשת ישירות, לנווט ולטפל במידע משולב תוך שימוש בממשק פורטל, עם טכנולוגיה המוגנת בפטנט.
lt/pgt

ltpgt
סאפ הגרמנית (סימול SAP) היא יצרנית תוכנות המתמחה באפליקציות תוכנה לחברות גדולות. תוכנות אלו מאופיינות בכך שהן מכילות מודולים שונים למשתמשים בתפקידים שונים בחברה.
ltigtltbgtltfont color=redgt
29 במארס 2001
lt/igtlt/bgtlt/fontgt
ltbgt
Lycium השלימה גיוס seed של 2 מ' ד' מקרן בנצ'מרק
lt/bgt
ההשקעה ב-Lycium הנה השקעת סיד ראשונה של בנצ'מרק בישראל. לפני שבוע ביצעה הקרן השקעה ראשונה בישראל בכלל, כאשר השתתפה בסיבוב גיוס שני של חברת הסטארט אפ Integra5.
lt/pgt

ltpgt
Lycium עוסקת בפיתוח טכנולוגיה לשילוב קול ונתונים על גבי רשתות תקשרות, בקצבים גבוהים מהמוכר ומקובל כיום.
lt/pgt

ltpgt
קרן בנצ'מרק, שמתמחה בהשקעות בחברות טכנולוגיה בשלביהן המוקדמים, היא אחת מקרנות ההון סיכון המובילות בארה"ב, עם היקף הון מנוהל של יותר מ-2.3 מיליארד דולר.
ltigtltbgtltfont color=redgt
27 במארס 2001
lt/igtlt/bgtlt/fontgt
ltbgt
סופטבנק אירופה ו-STI ונצ'רס הובילו את iSeg לגיוס של 7 מ' ד' בסיבוב השקעה שני
lt/bgt
iSeg Technologies (אייסג טכנולוגיות) הודיעה כי סופטבנק אירופה ונצ'רס ו-STI ונצ'רס השקיעו בה לצורך מימון השקת המערכת שפיתחה לתכנון וניהול אסטרטגי של לקוחות.
lt/pgt

ltpgt
חברת הסטארט אפ מפתחת ומשווקת מערכת תוכנה המאפשרת פילוח שוק ובניית חבילות מוצרים ושירותים בהתבסס על צורכיהם ורצונותיהם של לקוחות.
ltbgt
Trivnet יוצאת לגיוס של 20-10 מ' ד'
lt/bgt
טריוונט, שהוקמה לפני כארבע שנים, גייסה עד כה כ-20 מיליון דולר. בין המשקיעים בה: קרנות וריטס, מגנום וסטאר, סינגפור טלקום, Euro-America ,CDIB וגופים נוספים. גורמים בשוק מעריכים כי השווי לפיו ייערך הגיוס יהיה 60-40 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
טריוונט פיתחה את מערכת ה-WISP המאפשרת גבייה ברכישות מקוונות של מוצרים באינטרנט ובאינטרנט הסלולרי בסכומי כסף קטנים.
ltbgt
קרן ההון סיכון דרייפר פישר מקימה קרן להשקעות בישראל
lt/bgt
קרן ההון סיכון מתכוונת להגדיל את היקף השקעותיה בישראל ולהשקיע כמה עשרות מיליוני דולרים בחברות סטארט-אפ ישראליות - כך אמר שותף בקרן הבת הניו יורקית של דרייפר פישר, דני שולץ. "אנחנו חושבים להשקיע חלק מהקרן החדשה שלנו, שהיקפה 110 מיליון דולר והממוקמת בניו יורק, בחברות ישראליות", אמר.
lt/pgt

ltpgt
דרייפר פישר היא מהקרנות הוותיקות בחוף המערבי של ארה"ב. היא הוקמה ב-58' ומנהלת הון בהיקף של כ-3 מיליארד דולר. הקרן מתמקדת בהשקעות בחברות בשלבים המוקדמים ויש לה אסטרטגיה מיוחדת ביחס לקרנות ההון סיכון של עמק הסיליקון, בסיס המוצא שלה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully