וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נושי חברת התעופה הבולגרית בלקן אייר, שבבעלות גד זאבי, יחליטו היום על גורלה

3.4.2001 / 7:26

חברת זאבי אחזקות תדרוש ליישם תוכנית הבראה שהגישה כדי לאפשר המשך הפעלתה של חברת התעופה

הארץ
ltpgt
מאת זוהר בלומנקרנץ
lt/pgt

ltpgt
נושי חברת התעופה בלקן אייר, שבבעלות איש העסקים גד זאבי, יתכנסו היום לאסיפה כללית בסופיה שבבולגריה, כדי להחליט על גורלה של החברה. חברת זאבי אחזקות תדרוש ליישם תוכנית הבראה שהגישה, כדי לאפשר המשך הפעלתה של חברת התעופה. זאבי אחזקות מחזיקה ב-75% ממניות בלקן אייר באמצעות חברת בלקן איירליינס הולדינגס מהולנד.
lt/pgt

ltpgt
במרכז תוכנית ההבראה מתוכנן שיתוף פעולה עם ממשלת בולגריה, שצריכה להשקיע 15 מיליון דולר לשם מימושה. חברת זאבי אחזקות תתחייב מצידה, על פי התוכנית, להמשיך ולהשקיע את יתרת הכספים מסך 100 מיליון הדולר שעליהם התחייבה בהסכם הרכישה, למשך תקופה של חמש שנים.
lt/pgt

ltpgt
חברת זאבי אחזקות השקיעה 30 מיליון דולר בתפעול השוטף של חברת בלקן אייר. החברה הבולגרית הפסיקה בתחילת מארס את פעילותה, על רקע סכסוך עסקי בין בעלי המניות העיקריים - חברת זאבי אחזקות וממשלת בולגריה. הסכסוך הגיע לבית המשפט בסופיה שמינה בשלב ראשון כונס נכסים זמני, ובהמשך החליט על אסיפת נושים שנקבעה למחר.
lt/pgt

ltpgt
בד בבד ממשיכה חברת זאבי אחזקות בהכנות לקראת הליך הבוררות נגד ממשלת בולגריה שיתקיים בבית הדין הבינלאומי לבוררויות של האו"ם בצרפת. החברה הישראלית דורשת 230 מיליון דולר בטענה כי ממשלת בולגריה לא עמדה בהתחייבויותיה בתהליך הפרטת בלקן אייר. חברת זאבי אחזקות צריכה למנות בורר מטעמה שייצגה בהליך זה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully