וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר לאחר הסגירה: אריבה ואינקטומי נחתכו ב-31% בעקבות אזהרות רווח

3.4.2001 / 9:11

מגזר ה-B2B המשיך לרדת בעקבות i2 Technologies - המניה איבדה 3.2% ומתחרתה ברודוויז'ן צנחה ב-8.3%

גיא צ'אק
ltpgt
מגמת הירידה בשוק הטכנולוגיה נמשכה גם במסחר לאחר הסגירה בעקבות אזהרות רווח מיצרנית תוכנות ה-B2B אריבה (סימול ARBA) ואינקטומי, המתמחה בטכנולוגיות חיפוש ברשת (סימול INKT). מניותיהן של שתי החברות איבדו 31% כל אחת.
lt/pgt

ltpgt
אריבה ירתה מטח של חדשות רעות בתום המסחר אתמול. החברה אמרה כי תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2001 יהיו נמוכות באופן משמעותי מן הצפוי, וכי בכוונתה לקצץ כשליש מכוח העבודה שלה. כמו כן הודיעה כי בשל התנאים הקשים בשוק לא תשלים את מיזוגה המתוכנן עם Agile Software (סימול AGIL). מניית Agile הגיבה בירידה של 14%.
lt/pgt

ltpgt
חברת האינטרנט אינקומי הודיעה כי תרשום הפסד של 25-23 סנט למניה ברבעון השני בשל ההאטה הכלכלית בארה"ב. החברה הוסיפה כי בכוונתה לצמצם את מספר העובדים וכי תרשום מחיקה ברבעון השני.
lt/pgt

ltpgt
אזהרת הרווח של אריבה באה בעקבות הודעה דומה של i2 Technologies (סימול ITWO) שגררה את מגזר ה-B2B לירידות חדות. I2 ירדה ב-3.5% במסחר לאחר הסגירה, מתחרותיה Commerce One צנחה ב-8.3% וברודוויז'ין (סימול BVSN) נפלה ב-16.7% בעקבות פיטורים של 325 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
המצב במניות הטכנולוגיה הגדולות לא היה שפיר: החריפו ירידות השערים במניית סיסקו ענקית ציוד התקשורת איבדה 5.1%. אורקל עלתה ב-0.9% וג'וניפר (סימול JNPR) איבדה 4.2%. מניית הבלו צ'יפ זירוקס (סימול XRX) הפסידה 8.3% בעקבות בעיות חשבוניות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully