וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיה: טוקיו עלתה ב-1.4% לאחר שהממשלה הודיעה על חבילת סיוע למגזר הבנקים

3.4.2001 / 9:53

יצרניות הבנקים הובילו את עליות השערים; מניות הרכב עלו עקב העלייה ביצוא: הונדה הוסיפה 4.4%

גיא צ'אק
ltpgt
בורסת טוקיו עברה לעליות שערים בפעם הראשונה מזה ארבעה ימים בעקבות הודעת הממשלה על חבילת סיוע למגזר הבנקים ולנוכח סימנים חיוביים בשוק הרכב. יצרניות הרכב הגדולות ומניות הבנקים הובילו את עליות השערים. מדד הניקיי נסגר בעלייה של 1.4%.
lt/pgt

ltpgt
פוליטיקאי בכיר ביפאן ציין שהממשלה תממן באופן חלקי את רכישת מניות הבנקים. מחר תצא לדרך חבילת הסיוע הממשלתית שנועדה להוציא את כלכלת יפאן מהמיתון המתמשך. האנליסטים סבורים שרכישת מניות הבנקים על-ידי הממשלה תסייע ליצירת איזון בין ההיצע לביקוש. התערבות הממשלה בשווקים אינה חיובית, הם אומרים, אולם המצב בשוק היפאני מחייב זאת.
lt/pgt

ltpgt
מניות הבנקים הגיבו בעליות שערים: מניית מיזוהו, הבנק העשיר ביפאן, הוסיפה 3%, סומיטומו הוסיפה 2.1% וסאקורה בנק עלתה ב-2%. בשוק הרכב בלטה הונדה, יצרנית הרכב הגדולה ביפאן, שקפצה ב-4.4%. בתקופה האחרונה נהנות 11 יצרניות הרכב ביפאן מחולשה במטבע הין מול הדולר; יצוא המכוניות היפאניות נמצא בעלייה מתמדת. מיצובישי עלתה ב-3.5% לנוכח שמועות על רכישה אפשרית של 3% ממניותיה על-ידי דיימלר קרייזלר.
lt/pgt

ltpgt
בהונג קונג, לעומת זאת, נרשמו ירידות שערים בעקבות מניית הטכנולוגיה CyberWorks. מניותיה של החברה, הנסחרות בארה"ב, ירדו אתמול ב-14% לאחר שענקית הטלקום הבריטית כייבל אנד וויירלס הודיעה כי היא מוכרת איגרות חוב להמרה של CyberWorks תמורת 1.5 מיליארד דולר. בתקופה האחרונה איבדו מניותיה של CyberWorks 80% מערכן וחובותיה עולים על נכסיה ב-1.8 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם מניות התעשייה בהונג קונג רשמו עליות לנוכח המשבר הבטחוני בין ארה"ב לסין. את עיקר הירידות ספגו חברות הנפט והנדל"ן המעורבות באופן פעיל בסין. מדד ההאנג סנג נסגר בירידה של 1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully