וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כ-50% מהמנכ"לים מחזיקים בכהונתם פחות משלוש שנים

3.4.2001 / 10:20

ממחקר של DBM עולה כי קרוב ל-85% מהחברות מצאו תחליף למנכ"ל מתוך שורת המנהלים הבכירים בארגון

עינב בן יהודה
ltpgt
ממחקר ראשון מסוגו, שנערך ע"י DBM ומתמקד בתקופת הכהונה של מנכ"לים, עולה כי מנכ"ל בעל תקופת כהונה ממושכת הופך ליותר ויותר נדיר. מהמחקר עולה כי תקופת הכהונה המקוצרת מחייבת מנכ"לים ליישם את תוכניותיהם במסגרות זמן קצרות יותר, ולכן צפוי שיתמקדו בהשגת תוצאות עסקיות קצרות טווח.
lt/pgt

ltpgt
DBM חקרה 476 חברות ציבוריות ופרטיות מהגדולות בעולם, העוסקות ב-50 תחומי תעשייה ב-25 מדינות, על מנת לבדוק את ההשפעה של שינוי עסקי על קריירות וביטחון תעסוקתי של מנכ"לים, וכן כדי לקבוע כיצד חברות מתמודדות עם מעברים רמי דרג אלו.
lt/pgt

ltpgt
כמחצית מן המנכ"לים כיום מחזיקים במשרה שלהם פחות משלוש שנים. במהלך חמש השנים האחרונות, קרוב לשני שלישים מכל החברות מינו מנכ"ל חדש.
lt/pgt

ltpgt
מהמחקר עולה כי כמחצית העזיבות של מנכ"לים הם תוצאה של מיזוג או רכישה. שליש נוסף בא כתוצאה מפרישה, ופחות מ-10% עזבו עקב פיטורים או התפטרות.
lt/pgt

ltpgt
קרוב ל-85% מהחברות מצאו תחליף למנכ"ל מתוך שורת המנהלים הבכירים בארגון, כאשר בחברות יפאניות הנטייה לכך היא הגבוהה ביותר ועומדת על 100%.
lt/pgt

ltpgt
כמחצית מהיורשים היו בחברה לפחות 10 שנים, כאשר 35% מהם עבדו בחברה לפחות 20 שנה. בנוסף, כמעט 50% מהיורשים שבאים מתוך שורות החברה שימשו לפני כן כנשיא או יו"ר בארגונים שלהם. יותר מ-80% מהחברות שגייסו מנכ"ל מחוץ לחברה, בחרו מועמד בעל ניסיון קודם כמנכ"ל או יו"ר.
lt/pgt

ltpgt
Drake Beam Morin עוסקת במתן פתרונות אסטרטגיים, שמסייעים לארגונים להכין את כוח העבודה שלהם להתמודד עם צרכים עסקיים משתנים. החברה מספקת שירותים בתחומי מיון עובדים, פיתוח, שימור עובדים ומעבר. ל-DBM למעלה מ-200 משרדים ביותר מ-40 מדינות ברחבי העולם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully