וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: sap מאבדת 7.8% ואלקטל 4%; הנויר מרקט צונח ב-4.3%

3.4.2001 / 10:59

נוקיה יורדת ב-5% לאחר שהסכימה לספק מימון ללקוח; ה-CAC 40 מאבד 2%, הפוטסי והדקס יורדים ב-1.4%

גיא צ'אק
ltpgt
שוקי הטכנולוגיה באירופה נפתחו בירידות שערים בעקבות מניות הטלקום, התוכנה ויצרניות ציוד תקשורת. נוקיה הסכימה לספק מימון ללקוח ומנייתה מגיבה בירידה של 5%. אזהרות הרווח והירידות בנאסד"ק מוסיפות חושלה לשווקים. מדדי ה-FTSE והדקס יורדים ב-1.4%, ה-CAC 40 מאבד 2%; מדד הנויר מרקט בפרנקפורט צונח ב-4.3%.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מגיבים בביקורת על החלטת נוקיה לספק מימון ללקוח. לדבריה, בנקאות אינה מעסקי יצרנית ציוד הסלולר, ואם יחלו יצרניות ציוד התקשורת לממן את לקוחותיהן, ייפגעו גם דירוגי האשראי שלהן. הצעד של נוקיה לא היה מפתיע, שכן חברות הטלקום הזקוקות לציוד שרויות עתה בחובות כבדים כתוצאה מרכישת הרשיונות להפעלת שירותי סלולר של הדור השלישי.
lt/pgt

ltpgt
אלקטל, יצרנית ציוד התקשורת השנייה בגודלה באירופה, יורדת ב-4%, מניית STM מאבדת 3.3% ובוקהם יורדת ב-6.4%. סימנס ואינפינאון יורדות ב-3.5%.
lt/pgt

ltpgt
מניות התוכנה סופגות ירידות חדות עוד יותר בעקבות אזהרות הרווח של אינקטומי (סימול INKT) ואריבה (סימול ARBA) בארה"ב. SAP יורדת ב-7.8% ופסיון צונחת ב-12%.
lt/pgt

ltpgt
בתחום הטלקום נרשמות ירידות שערים: בריטיש טלקום יורדת ב-2.6%, וודאפון יורדת ב-1.4% ופראנס טלקום יורדת ב-3%; מדד ביטחון הצרכנים בצרפת ירד זה החודש השני ברציפות והערכות המשקיעים בנוגע לשוק המניות הינן פסימיות. מניית כייבל אנד וויירלס יורדת בשעה זו ב-2.4% לאחר שהודיעה כי תמכור את אחזקותיה בחברת הטכנולוגיה של הונג קונג PCCW.
lt/pgt

ltpgt
ירידות שערים מתפשטות עתה על פני כל מגזרי המסחר באירופה. מניות המדיה בריטיש סקיי ורויטרס מאבדות 2.5%. בקרב הבנקים בולטת דויטשה בנק בירידה של 3%, מניית HSBC יורדת ב-1% ואבי נשונל מאבדת 1.2%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully