וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס מותיר המלצת "קנייה" לאורבוטק אך מוריד את התחזיות

3.4.2001 / 12:01

בבית ההשקעות מסבירים כי הורדת התחזיות באה על מנת לשקף טוב יותר את הסביבה העסקית הקשה בה פועלת אורבוטק

שלומי גולובינסקי
ltpgt
בבית ההשקעות נשואה זנקס מותירים את המלצת ה"קנייה" למניות אורבוטק , אך מנגד מורידים את התחזיות מהחברה לשנת 2001 על מנת לשקף צפיות נמוכה. הנהלת אורבוטק אישרה לאחרונה כי הרבעון הראשון של השנה מתקדם על פי התחזיות, אך סירבה לספק הנחיות בנוגע לעתיד. בנשואה זנקס מציבים למניות אורבוטק מחיר יעד של 65 דולר, גבוה בכ-105% ממחירן של המניות בשוק.
lt/pgt

ltpgt
בשבועות האחרונים ניהלו בנשואה זנקס שיחות עם מספר שחקנים חשובים בתחום ציוד הבדיקה ללוחות מעגלים מודפסים וחברות להרכבה של מוצרים אלקטרוניים, על מנת לבדוק את הדופק בתחום זה. בנשואה זנקס מעריכים כי על אף שקיים עדיין ביקוש בתחום, הוא לא סדיר בגלל עיכובים ודחיות שונות.
lt/pgt

ltpgt
לגבי הטווח הארוך, בנשואה זנקס מעודדים מהעובדה שמספר יצרנים הודיעו כי הם עדיין מתכננים לפתוח מפעלים חדשים (אף שלעתים מדובר בעיכוב מסוים) ולהתקין ציוד בדיקה למפעלים החדשים והקיימים.
lt/pgt

ltpgt
על מנת לשקף טוב יותר את הסביבה העסקית הקשה (כך על פי נשואה זנקס) בה פועלת אורבוטק, החליטו בבית ההשקעות להוריד במעט את התחזיות של החברה לשנת 2001. התחזיות החדשות מדברות על ירידה במכירות ל-409 מיליון דולר, לעומת התחזיות הקודמות שדיברו על הכנסות של 427 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם את הרווח למניה מקצצים בנשואה זנקס, וכעת מציבים אותו על 2.48 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת של 2.56 דולרים למניה.
lt/pgt

ltpgt
הקיצוץ בשיעור של כ-4% בתחזית ההכנסות מושפע בעיקר מתחומי ציוד הבדיקה למעגלים מודפסים ולצגים שטוחים, שלהערכת נשואה זנקס, יושפעו בצורה חמורה יותר מהמגמות בשוק ברבעון השני והשלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
תחזית המכירות של נשואה זנקס לחטיבת ציוד הבדיקה למעגלים מודפסים מסתכמת ב-233 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 242 מיליון דולר. לגבי חטיבת הצגים השטוחים, צופים כעת בנשואה זנקס מכירות של 65 מיליון דולר, לעומת 69 מיליון דולר קודם לכן.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully