וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוברטסון סטיבנס: למרות תוצאותיה המאכזבות של בקווב, אנחנו מאמינים שיש ערך גבוה לטכנולוגיה שלה

3.4.2001 / 12:45

המשקיעים, מצדם, מתמחרים את החברה מתחת לשווי המזומנים שלה; האנליסטים אינם מספקים תחזיות לשנה כולה, אך אומרים שבקווב תוריד באפריל את התחזיות לשנה פעם נוספת

גתית פנקס
ltpgt
אזהרת הרווח שפירסמה אמש חברת בקווב הפתיעה, כמובן, גם את בתי ההשקעות המכסים את החברה. בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס, למשל, קיוו להכנסות של 8.4 מיליון דולר ולהפסד של 11 סנט ברבעון הראשון של 2001, ואילו החברה הודיעה כי הכנסותיה יהיו בטווח של 7.4-7 מיליון דולר והפסדיה יועמקו ל-19-16 סנט.
lt/pgt

ltpgt
"זוהי הפעם השנייה ברציפות בה בקווב נאלצת להזהיר", אומרים בדו"ח חדש האנליסטים מארק פרוץ ואלכס בלוטה. לדבריהם, הם אומנם ציפו כי החברות שמספקות תוכנות ל-eBussines יחוו האטה ברבעון הזה, אולם אצל בקווב זה היה בולט במיוחד, גם לאור העובדה שבתי ההשקעות כבר הנמיכו את התחזיות לאחר הרבעון הרביעי המאכזב.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים סבורים כי בקווב חשופה במיוחד למצב כיום בשוק, יותר מספקיות תוכנות אחרות לעסקים אלקטרוניים, בין השאר לאור שוויה הגבוה של כל עסקה (400 אלף דולר), והסתמכות על לקוחות חדשים בהכנסותיה.
ltbrgt
lt/bgt ברוברטסון לוקחים את התחזיות תחת בדיקהltbgt
"אנחנו לוקחים את ההערכות שלנו לבקווב תחת בדיקה", אומר צמד האנליסטים, "גם מאחר שהחברה לא ערכה כל שיחת ועידה לאחר פרסום האזהרה או שיחררה פרטים נוספים על הרבעון כמו פרטים על עסקות עתידיות". בהמשך לכך, אין האנליסטים מספקים הערכות כלשהן לגבי המשך השנה.
lt/pgt

ltpgt
יחד עם זאת, הם מוכנים לומר כבר עכשיו כי הנהלת החברה תנמיך פעם נוספת את תחזיותיה בעת פרסום תוצאותיה הכספיות ב-23 לאפריל. ברוברטסון סטיבנס מעדיפים לאמץ את התחזית הפסימית יותר של בקווב, והם מצפים להכנסות של 7 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה ולהפסד של 19 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
אולי מבחינה עסקית ופיננסית האנליסטים אינם מביעים שביעות רצון מן החברה, אך הם בהחלט מרוצים ממנה מבחינה טכנולוגית, והם מאמינים כי טכנולוגיית ה"דחיפה" בה עוסקת החברה (Push) היא כזו שארגונים "פשוט חייבים". "החברה נותרת מובילה בתחום זה", הם מסכמים, "והמניה בהחלט שווה יותר מהמזומנים למניה שיש לחברה – רמה בה היא נסחרת היום".
lt/pgt

ltpgt
המשקיעים, כך נראה, חושבים אחרת ומתמחרים את החברה בשווי שוק של 53.3 מיליון דולר, בעוד המזומנים בקופת החברה הם 64.7 מיליון דולר. ההמלצה של רוברטסון נותרת "אטרקטיווי" לטווח הרחוק.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully