וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבעון של מחיקות גם לרומטק: מחקה 3 מיליון שקל מהשקעתה ב-Virtualinc

3.4.2001 / 13:50

רומטק, שהכריזה בתחילת 2000 על התמקדות בהשקעות בסטארט אפים, הפסידה במהלך השנה החולפת 5.6 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
חברת רומטק אלקטרוניקה , שבשליטת משפחת גורה, קיבלה במהלך שנת 2000 החלטה אסטרטגית לבצע ארגון מחדש של פעילויות החברה. רומטק, שבעברה עסקה בייצור מילונים ממוחשבים, חיסלה במהירות את עסקי הנדל"ן שלה ועברה להשקעות בחברות סטארט אפ.
lt/pgt

ltpgt
נכון לסוף 2000 מחזיקה רומטק השקעות ב-8 חברות היי-טק, בהן השקיעה כ-5.5 מיליון דולר. ההשקעות הללו עדיין ממתינות להבשלה, ונכון לסוף שנת 2000 הן הניבו הפסד שנתי של 5.6 מיליון שקל, לעומת רווח של 5.1 מיליון שקל שרשמה החברה ב-1999. בסך הכל מחקה רומטק בשנת 2000 כ-4.3 מיליון שקל בגין ירידת ערך של חברות מוחזקות.
lt/pgt

ltpgt
מרבית ההפסד שרשמה רומטק נובעת ממחיקה של 3 מיליון שקל שביצעה בחברת Virtualinc, שפועלת בתחום האינטרנט. Virtualinc עוסקת במתן שירותי העברת נתונים והעברת וידיאו באמצעות רשת תקשורת רחבת פס ללקוחות עסקיים ופרטיים של רשתות בתי מלון. ברומטק מציינים כי קיימת אי ודאות בקשר להמשך פעילותה של החברה, וזאת בהתחשב במצבה הכספי ותוכניותיה העסקיות.
lt/pgt

ltpgt
מלבד ההשקעה ב-Virtualinc השקיעה רומטק בחודש נובמבר סכום של 1.5 מיליון דולר בחברת clipscom, העוסקת במתן שירותי העברת וידיאוקליפים באמצעות רשת תקשורת רחבת פס ללקוחות עסקיים. השקעה זו היא השלישית במספר שמבצעת רומטק ב-clipscom, לאחר שבמהלך 1999 השקיעה בה כ-625 אלף דולר.
lt/pgt

ltpgt
השקעה נוספת של רומטק (54%) היא בחברת BUZZ. רומטק רכשה את השליטה ב-BUZZ בחודש יוני 2000 תמורת מיליון דולר. BUZZ עוסקת בפיתוח וייצור של מערכות תקשורת לשוק השליטה מרחוק, למטרות פיקוח ואבטחה. בקשר ל-BUZZ לרומטק יש דווקא חדשות טובות. משקיע אמריקאי נכנס בסוף 2000 להשקעה בחברה ורכש 4% ממניותיה תמורת 400 אלף דולר. השקעה זו משקפת ל-BUZZ שווי של 10 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
לרומטק החזקות (10%) גם ב-e mail card, העוסקת במתן שירותי אינטרנט ללקוחות בתי מלון, וב-cipheractive (תמורת מיליון דולר - 30%) , המספקת פתרונות להצפנת וידיאו ואודיו בתוכנה ממשתמש אחד לשני.
lt/pgt

ltpgt
נכון לסוף שנת 2000 מסתכמת יתרת המזומנים בקופתה של רומטק בכ-6 מיליון שקל. מניות רומטק נסחרות לפי שווי של 36 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully