וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט בדימוס גולדברג: "יש צורך בהסדר כולל לביטוח פנסיוני"

3.4.2001 / 14:05

השופט הוסיף: "כך, לכל אדם עובד במשק יהיו תנאים סוציאליים הולמים גם לאחר פרישתו"; אמר את הדברים בוועידה לביטוח פנסיוני של יער ייעוץ

שירות TheMarker.com
ltpgt
השופט בדימוס מנחם גולדברג אמר כי יש צורך בשילוב של חקיקה והסכמה לביטוח פנסיוני ממלכתי. את הדברים אמר גולדברג בתום המשפט הציבורי שנערך בנושא "חוק ביטוח פנסיוני חובה - כן או לא", בוועידה של "הביטוח הפנסיוני בישראל בשנות האלפיים" שנערכה זו השנה השנייה ביוזמת אמיר יער, מנכ"ל יער ייעוץ ויישום הסדרים פנסיוניים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי השופט גולדברג, "יש צורך בהסדר כולל לביטוח פנסיוני, כך שלכל אדם העובד במשק יהיו תנאים סוציאליים הולמים גם לאחר פרישתו". השופט טען כי במוקדם או במאוחר ייחקק חוק אשר השכר הממוצע במשק או שכר המינימום יהוו בו רובד תחתון, וכן ציין כי קיים צורך בשילוב של חקיקה, הסכמה ווידוא ביצוע החוק באמצעות צווי הרחבה.
lt/pgt

ltpgt
במהלך המשפט הציבורי הציג עו"ד מיכאל אטלן ממשרד העבודה והרווחה את הטיעונים בעד חקיקת החוק. לטענתו, החוק הוא מחויב המציאות, מעוגן בזכויות היסוד של כל אזרח, והשאלה שצריכה להישאל היא כיצד לחוקק אותו. הסכמים קיבוציים בלבד או צווי הרחבה אינם מספיקים, כיוון שישנם סקטורים אשר אינם מעוגנים בהסכמים אלו, כמו העצמאיים ועקרות הבית. החקיקה צריכה להיות כזו שמותירה מקום להסכמים הקיבוציים ומעודדת אותם ובמקביל מאפשרת אכיפה.
lt/pgt

ltpgt
מנגד, הציג עו"ד אריה אריאלי, היועץ המשפטי של "הפניקס הישראלי", עמדה שונה: פנסיה - כן, באמצעות חוק - לא! לדבריו, המדינה נכשלה במשימה לדאוג לחלשים בחברה באמצעות הביטוח הלאומי. המחוקקים בוחנים את נושא הפנסיה מנקודת ראות אישית ואינם מסתכלים בראייה מקרו חברתית או מקרו כלכלית. לדעתו, הפיתרון נעוץ בהסכמים קיבוציים וצווי הרחבה, אשר יהוו סף תחתון ויאפשרו יכולת בחירה לעובד ולמעביד.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד יוסי גטניו, ראש אגף העבודה בהתאחדות התעשיינים, "העיד" במשפט כי המו"מ בנושא הסכם פנסיה מקיפה מתקיים בלשכת התאום ונמצא בשלבים מתקדמים. גטניו לא נקט עמדה חד משמעית, אלא אמר כי הסכמים אלו יכולים לעמוד בפני עצמם או להוות בסיס לחוק המעניק פנסיה לכל עובד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully