וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טאואר הגיעה לאבן דרך שנייה בבניית ה-Fab 2; צפויה לקבל בחודש הבא 44.7 מ' ד' משותפותיה האסטרטגיות

3.4.2001 / 14:10

עד כה, הסכומים שקיבלה טאואר מארבע שותפותיה מסתכמים ב-126 מ' ד', מתוך השקעה כוללת שאמורה להגיע ל-305 מ' ד'; אבן הדרך השנייה היא התחלת בניית שלד בניין המפעל

גתית פנקס
ltpgt
חברת טאואר סמיקונדקטור הודיעה היום כי הגיעה לאבן דרך שנייה בפרויקט בניית ה-Fab 2, המפעל החדש שלה במגדל העמק. אבן הדרך הנוכחית, כפי שסוכם בין טאואר לשותפותיה האסטרטגיות, היא התחלת בניית שלד בניין המפעל.
lt/pgt

ltpgt
עד כה, סך ההשקעות שקיבלה טאואר ממשקיעיה האסטרטגיים מסתכם ב-126 מיליון דולר, וסכום נוסף של 44.7 מיליון דולר אמור להיות מועבר אליה בתוך חודש, לאור הגעתה לאבן הדרך הנוכחית.
lt/pgt

ltpgt
בסך הכל, שותפותיה האסטרטגיות של החברה - סנדיסק (סימול SNDK) , אליאנס (סימול ALSC) , מקרוניקס (סימול MXICY) וקוויקלוג'יק (סימול QUIK) - התחייבו להשקיע בטאואר 305 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
על טאואר להגיע למספר אבני דרך נוספות כדי לקבל את התשלומים הבאים. אבני הדרך הן: השלמת השלב הראשון בבניית ה"חדר הנקי" של החברה (חדר הייצור); הפקת כמות ראשונית של פרוסות סיליקון; וייצור של 5,000 פרוסות סיליקון במשך חודשיים מלאים.
lt/pgt

ltpgt
על כל אחת מאבני הדרך הללו אמורה החברה לקבל 44.7 מיליון דולר, ואילו על אבן הדרך הראשונה, שהיתה קבלת אישורי הבנייה, קיבלה החברה 46 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
לצורך הקמת ה-Fab 2, שצפוי להעסיק כ-1,000 עובדים ולספק 33 אלף פרוסות סיליקון בקוטר 200 מ"מ בחודש (בתפוקה מלאה), טאואר צפויה לקבל - מעבר לסכום מהשותפות האסטרטגיות - 250 מיליון דולר נוספים כמענק מהמדינה ו-550 מיליון דולר נוספים באשראי בנקאי. כך, הסכום הכולל שתקבל טאואר לצורך הקמת המפעל יסתכם ב-1.1 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
"התחלת בניית שלד הבניין בנקודה זו מקדימה מעט את לוח הזמנים שנקבע", אומר היום יואב ניסן-כהן, מנכ"ל משותף בטאואר.
lt/pgt

ltpgt
טאואר היא יצרנית עצמאית של מעגלים משולבים על גבי פרוסות סיליקון, והיא מספקת שירותי ייצור ואספקה של מעגלים מוכללים (IC) על פרוסות סיליקון בגיאומטריות של 1-0.35 מיקרון. שווי החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק ובבורסת תל אביב, הוא כ-110 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully